Klasyczny Constructor z 1997 za darmo na GOG.com, tylko dziś

Klasyczny Constructor z 1997 za darmo na GOG.com, tylko dziś

01.02.2017 10:43, aktual.: 12.10.2017 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do sklepu GOG.com wróciła gra Constructor, którą można pobrać darmo. To znana z DOS-a symulacja budowania imperium mieszkalnego i zarządzania surowcami, wydana w 1997 roku. Promocja trwa jeszcze tylko kilka godzin – skończy się o 14:00 (wpis blogowy informuje o 15:00, ale lepiej nie czekać).

Constructor to trochę zwariowane skrzyżowanie RTS-a i zarządzania surowcami, w którym trzeba budować osiedla szybciej niż przeciwnicy. Dodano tu także nieco interakcji między postaciami i sporo humoru. Zadaniem gracza jest zdobyć pozycję największego dewelopera budowlanego w mieście, do czego trzeba zatrudniać pracowników, przyjmować ogromne kontrakty, sprytnie handlować ziemią, dbać o środowisko i zapewniać lokatorom dobre warunki. Zaczynamy z kilkoma pracownikami i niewielką sumą, ale mądrym zarządzaniem i planowaniem można wspiąć się na szczyt. Nie ma jednak jednej prostej drogi – można być bezlitosnym i wykończyć konkurencję albo budować utopię, w której lokatorzy zawsze będą uśmiechnięci.

Obraz

Gra pozwala też na ciosy poniżej pasa. Można na przykład budować domy dla nieprzyjemnych lokatorów, którzy będą sprawiać problemy konkurencji, podkradać ich materiały, dawać łapówki samorządowi miejskiemu, a nawet podpalać budynki innych. Trzeba jednak pamiętać, że oni mogą zrobić to samo i zemsta może przyjść z każdej strony.

Jeśli nie zdążysz, nie musisz się martwić – Constructor nie jest drogą grą. Jego normalna cena to jedyne 24,59 zł. Grę kupujemy oczywiście bez DRM. Będzie można ją uruchomić na Windowsie (od XP w górę), macOS 10.9 i nowszych oraz na Linuksie (pakiet dla Ubuntu), warto też skorzystać z klienta GOG Galaxy. Niestety nie ma polskich napisów, ale jej język jest dość prosty. Można grać samemu lub ze znajomymi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)