Klasyczny Myst trafił na Androida: szansa na drugie życie kultowej przygodówki

Klasyczny Myst trafił na Androida: szansa na drugie życie kultowej przygodówki

Klasyczny Myst trafił na Androida: szansa na drugie życie kultowej przygodówki
27.01.2017 14:10

W roku 1993 miała premiera gry wielkiej, przełomowej i tajemniczej, Myst. Jej sukces był ogromny, o czym świadczyć mogą kolejne kontynuacje, a także wyniki sprzedażowe: do momentu premiery pierwszej części The Sims, Myst był najlepiej sprzedającą się grą komputerową w historii. A dziś możemy zatonąć w tajemnicy Mysta także na urządzeniach z Androidem.

realMyst - Android Trailer

Mobilna wersja Mysta nosi nazwę realMyst powstała w wyniku kooperacji firmy Cyan, twórców klasycznego Mysta oraz Noodlecake, która przystosowała grę do urządzeń mobilnych. Mimo że w latach 90. produkcja zachwycała oprawą graficzną, to z całą pewnością dziś nie poraża jej jakością. Znacznie istotniejsza jest tutaj jednak oryginalna oprawa muzyczna, która dopełnia klimat zagadki.

Myst to gra przygodowa point and click, w której rozgrywka prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracz eksploruje równoległe światy, zbierając księgi, które umożliwiają przenoszenie do kolejnych rzeczywistości. Aby to było możliwe, konieczne jest rozwiązywanie złożonych zagadek logicznych, niekiedy wręcz frustrująco wymagających.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobnie jak oryginał, gra jest spora – do jej instalacji wymagane jest 700 MB wolnego miejsca na pamięci urządzenia. Sentymentalny powrót do fantastycznego świata Mysta ma także swoją cenę – wynosi ona aż 35 złotych. Trudno mieć jednak wątpliwości, że ci, którzy swojego czasu poświęcili całe dni temu klasykowi, zapłacą wiele, by móc jeszcze raz przemierzać Wieki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)