Klasyczny X-COM: UFO Defense teraz całkowicie za darmo na Humble Bundle

Klasyczny X-COM: UFO Defense teraz całkowicie za darmo na Humble Bundle31.01.2017 10:51
Klasyczny X-COM: UFO Defense teraz całkowicie za darmo na Humble Bundle

Jedną z najbardziej wyczekiwanych i najlepiej przyjętych gier zeszłego roku było X-COM 2, nie można jednak zapominać, że historia serii X-COM sięga znacznie dalej, pierwsza jej odsłona ukazała się w roku 1993 r. X-COM: UFO Defense, znana także jako UFO: Enemy Unknown, jest teraz dostępna za darmo w serwisie Humble Bundle.

350194417694631873

Gra dostępna jest na platformie Steam w wersji na Windowsa. Nie mamy do czynienia z żadnego rodzaju remake'iem, a z oryginalną produkcją, niezmienioną oprawą graficzną i dźwiękową, jaką wielu pamięta sprzed 24 lat. Rozgrywka opiera się na podobnych założeniach, co świeższe odsłony serii: stanowi połączenie strategii ekonomicznej w trybie turowym i rzeczywistym. W miarę rozwoju, gracz może budować coraz bardziej zaawansowane pojazdy i bronie, a wszystko to w celu odparcia inwazji obcych.

Gra dostępna będzie całkowicie za darmo jeszcze przez ponad 30 godzin, warto zatem się pośpieszyć. Wspomniane wykorzystanie oryginalnych grafik z produkcji z 1993 roku ma jednak jeszcze jedna zaletę, dzięki której gracz będzie mógł spędzić na walce z obcymi znacznie więcej czasu, niż zajmuje ukończenie samego X-COM: UFO Defense. Pliki mogą być bowiem wykorzystane przez grę OpenXcom.

350194417694828481

OpenXcom to otwarty klon X-COM: UFO Defense powstały w 2009 roku. Gra wciąż jest rozwijana, jednak do jej uruchomienia konieczne jest dostarczenie objętych wciąż prawami autorskimi plików graficznych z oryginalnej produkcji Juliana Gollopa. A skoro te można teraz zdobyć całkowicie za darmo na Humble Bundle, to w praktyce otrzymujemy dwie gry całkowicie bezpłatnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)