Kolejna aktualizacja silnika w Operze

Kolejna aktualizacja silnika w Operze

09.08.2010 14:04

Opera Software wprowadziła dzisiaj kolejną aktualizację rozwojowej wersji przeglądarki internetowej Opera 10.70. Pojawiły się kolejne poprawki silnika Presto.

W aktualizacji wprowadzono poprawki dotyczące wydajności, a także rozwiązano szereg wykrytych przez programistów błędów. Jak można przeczytać na blogu Opery, postarano się o przywrócenie do pracy widżetów, z którymi były problemy w poprzednim wydaniu 10.70. Ponadto zaktualizowano obsługę Unicode do wersji 5.2, odtwarzanie klipów wideo na stronach YouTube czy obsługę klienta pocztowego wbudowanego w przeglądarce. Poprawki objęły problemy z pamięcią, importowanie niektórych certyfikatów czy czyszczenie Application Cache.

Zespół programistów udostępnił kolejną już aktualizację Opery 10.70 i silnika renderującego. O poprzedniej informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Opera Software rozwija obecnie równocześnie dwa wydania swojej przeglądarki. Pierwsze z nich to udostępniona niedawno w wersji RC2 Opera 10.61. Druga natomiast nosi nazwę kodową „10.70”, natomiast finalny numer nie jest jeszcze określony. Podczas gdy prace nad 10.61 są już na ukończeniu, kolejna duża aktualizacja przeglądarki jest dopiero rozwijana.

Wersję rozwojową Opery 10.70 można pobrać z naszego vortalu. Dostępne są wersje programu dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Producent ostrzega przed mogącymi wystąpić błędami w przeglądarce. Program może zawieszać się podczas pracy, a także prowadzić do utraty danych. Cały czas trwają prace nad jego rozwojem i wyeliminowaniem błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)