Kolejne informacje o zmianach w wyglądzie Firefoksa 4

Kolejne informacje o zmianach w wyglądzie Firefoksa 4

02.06.2010 13:25, aktualizacja: 02.06.2010 16:28

Dowiadujemy się o kolejnych zmianach w przygotowywanej aktualizacji Firefoksa do wersji 4. Programiści planują wprowadzić wizualną unifikację narzędzi dostępnych w przeglądarce.

Aktualizacja Firefoksa do wersji 4 ma wprowadzić wiele zmian w przeglądarce. W połowie maja Mozilla przedstawiła plany dotyczące wspomnianej aktualizacji. Pracownicy fundacji postawili przed sobą trzy główne cele, które chcą zrealizować, wydając nową wersję przeglądarki - to szybkość, moc i dostępność. Zmiany wprowadzone będą również w wyglądzie programu. Preferencje, menadżer dodatków, about:config czy informacje o niebezpiecznych stronach będą wyświetlane w kartach, a nie - jak wcześniej - w osobnych oknach. Co więcej, wewnątrz kart dostępne będą dodatkowe zakładki. W ten sposób otwierając panel preferencji użytkownik będzie mógł wewnątrz karty przełączać między Bezpieczeństwem, Treścią, Prywatnością itp. W przyszłości w podobny sposób zintegrowane zostaną biblioteka, about:firefox, strona domowa itp. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni wykorzystywanej przez Firefoksa i ułatwienie dostępu do funkcji.

Na blogu Stephena Horlandera zamieszczono przykładowe zrzuty ekranu prezentujące zmiany, które wprowadzone będą w Firefoksie 4. Jak można przeczytać, wprowadzono też poprawki związane z lepszym wyświetlaniem kart, niewielkiej zmianie uległo głównie tło przeglądarki. Zaprezentowane zmiany nie zostały jeszcze zatwierdzone, mogą więc zostać zastąpione przez inne rozwiązania. Stabilna wersja Firefoksa według planów Mozilli ukaże się pod koniec tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)