Kolejne spotkanie szefów Adobe i Microsoftu

Kolejne spotkanie szefów Adobe i Microsoftu

08.11.2010 14:14

Steve Ballmer i Shantanu Narayen, szefowie Microsoftu i Adobe, odbyli kolejne nieformalne spotkanie, donosi New York Times. Rozmawiano o przyszłości i współpracy obu firm.

Spotkanie trwało nieco ponad godzinę, o jego przebiegu wiemy tylko z nieoficjalnych przecieków. Jednym z głównych tematów miała być - jak można się domyślać - konkurencja z firmą Apple. Użytkownicy systemu iOS nie mogą korzystać z Flasha, co bardzo jest nie na rękę Adobe. Z kolei Microsoft, który niedawno wydał własny system dla smartfonów, Windows Phone 7, szuka sprzymierzeńców w walce o nowy rynek. Możliwe, że w najbliższym czasie obie firmy zacieśnią współpracę, nie pojawiły się jednak żadne informacje na temat przejęcia Adobe przez Microsoft. Według pogłosek podobne rozmowy miały już miejsce kilka lat temu, jednak zakończyły się fiaskiem. Microsoft miał obawiać się, że zakup Adobe nie spodobałby się Departamentowi Sprawiedliwości.

Obie firmy nie zaprzeczyły też ani nie potwierdziły wiadomości o rozmowach Ballmera i Narayena. To już drugie takie nieformalne spotkanie. O poprzednim informowaliśmy na początku października. Co ciekawe, nie podano, czy podczas spotkania rozmawiano o firmie Google. Obecnie wydaje się ona być większym zagrożeniem dla Microsoftu niż Apple, który sprzedaje iOS razem z produkowanymi przez siebie urządzeniami (iPhone, iPad, iPod touch).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)