Kolejne wieści o PlayStation 4K: wydajniejsze GPU i premiera za rok

Kolejne wieści o PlayStation 4K: wydajniejsze GPU i premiera za rok

Kolejne wieści o PlayStation 4K: wydajniejsze GPU i premiera za rok
31.03.2016 15:13, aktualizacja: 06.04.2016 15:10

Potwierdzają się nieoficjalne informacje, według których Sony pracuje nad nową konsolą, która ukaże się przed piątą odsłoną PlayStation. Wygląda na to, że PlayStation 4.5, czy też PlayStation 4K, ukaże się już za rok.

Informacje zostały opublikowane na łamach forum NeoGAF. Szczegółów jest już całkiem sporo i dotyczą nie tylko daty premiery, ale także zarysowują specyfikację techniczną oraz pierwsze gry, które ukażą się na tę platformę.

Cena PlayStation 4K, bo taką nazwą posługuje się notorycznie autor postu, ma wynieść 400 dolarów, jednak może się to zmienić. Sony rozważa bowiem możliwość zastosowania wydajniejszego procesora, który może podnieść cenę konsoli o 100 dolarów. To jednak stanowi górną granicę.

Z pewnością zwiększy się natomiast znacznie wydajność GPU, według autora wpisu dwukrotnie. To zaś ma pozwolić na obsługę rozdzielczość 4K, ale także zadowalającą wydajność przy bezpośrednim sparowaniu z goglami PlayStation VR. Jest to niemożliwe na PlayStation 4 bez odpowiedniej jednostki przetwarzającej.

W PlayStation 4K nie mogło zabraknąć odtwarzacza BluRay obsługującego tę rozdzielczość, oczywiście także w grach. Produkcje oferujące niższe rozdzielczości będą automatycznie skalowane. Ponadto narzędzia pozwalające na tworzenie gier dla PS4K mają być już w rękach deweloperów. Tu jednak pojawiają się pewne kontrowersje.

Jasnym jest bowiem, że w uruchomienie gier przeznaczonych dla PS4K na wcześniejszej odsłonie konsoli będzie możliwe, lecz z uszczerbkiem dla wydajności. Niemniej autor wpisu twierdzi, że nowe PlayStation będzie obsługiwało już dostępne produkcje, jednak nie będą one działały wydajniej mimo rzekomego dwukrotnie wydajniejszego GPU. Warto jednak poczekać na jakiekolwiek potwierdzone informacje w tej sprawie.

Ponadto dostępna jest już lista gier na nową platformę. W trybie kompatybilności z goglami VR pojawią się w momencie premiery nowej konsoli Eye Valkyrie, Robinson i GT Sport. Dla Playstation 4K będzie to Deep Down i najprawdopodobniej… God Of War 4.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)