iOSZdrowie i aktywnośćAplikacje dla biegaczy i rowerzystówkomoot - Cycling, Hiking, Road Bike & Mountain Biking Trails with GPS Navigation & Offline Topo Maps
komoot - Cycling, Hiking, Road Bike & Mountain Biking Trails with GPS Navigation & Offline Topo Maps ikona

komoot - Cycling, Hiking, Road Bike & Mountain Biking Trails with GPS Navigation & Offline Topo Maps

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

komoot - Cycling, Hiking, Road Bike & Mountain Biking Trails to aplikacja przeznaczona dla miłośników aktywnego wypoczynku, głównie wypraw na górskie szlaki. Program może być przydatny także jako nawigacja dla sportowców działająca w trybie online oraz offline.

Aby rozpocząć przygodę z komoot, należy założyć konto w usłudze. Można to zrobić w aplikacji, używając konta na Facebooku lub adresu e-mail. Następnie aplikacja zapyta o zgodę na korzystanie z danych GPS i wysyłanie powiadomień, później zaś poprosi o wskazanie ulubionej aktywności. Wybrać możemy górskie wspinaczki, jazdę na rowerze - rekreacyjną, górską i drogową, a także jogging. Można podać więcej niż jedną opcję, a cel przekazania tej informacji jest taki, by ułatwić komoot dopasowanie rekomendowanych tras i miejsc do preferencji użytkownika. .

Ekran główny programu podzielony jest na kilka kategorii. W pierwszej, oznaczonej gwiazdką, znajdziemy miejsca polecane przez członków społeczności komoot. Rekomendacje dotyczą miejsc zbliżonych do lokalizacji użytkownika, ale też takich, które warto zobaczyć w innych państwach. W drugiej kategorii zaplanujemy trasę podróży, a aplikacja naniesie ją na mapę, wskaże ciekawe punkty na trasie i poda dane np. o wysokościach do pokonania. Planując trasę, możemy wyznaczyć np. punkty do zobaczenia między miejscem startu i miejscem docelowym, a także wskazać krótką informację o naszej kondycji fizycznej. Komoot wykorzysta to, aby zaproponować trasę zgodną z możliwościami podróżnika. Warto dodać, że dane o naszych podróżach będą trafiały na serwery komoot i staną się dostępne na stronie internetowej usługi.

W trzeciej kategorii możemy rozpocząć nagrywanie podróży. Kategoria nr cztery to skrót do naszego profilu w społeczności komoot, a znajdziemy tam także ustawienia aplikacji. Ostatnia z kategorii to sklep, w którym możemy kupić poszczególne przewodniki oraz mapy do użytku offline. Dostęp do treści dla całego świata kosztuje 30 euro, ale np. dane dostępne offline dla zachodniej części Dolnego Śląska wyceniono na ok. 8 euro. Rachunek ekonomiczny wskazuje więc, że lepiej wydać dużo, ale raz, niż kupować kolejne pakiety, które mogą nas kosztować więcej niż najdroższy pakiet opłacony jednorazowo.

Aplikacja koomot jest dostępna za darmo, poza wspomnianymi wyżej pakietami dostępnymi także poza zasięgiem sieci. Program ma intuicyjny, prosty interfejs, choć nawigacja między wytyczaniem trasy a kolejnymi informacjami programie, gdy się rozmyślimy, sprawia trochę trudności i trzeba nieco cierpliwości, aby dostrzec, jak dostać się do ekranu głównego. To jednak drobny minus, który nie ujmuje aplikacji wysokiej jakości.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producentkomoot GmbH
Liczba pobrań141
Data aktualizacji26 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
komoot - Cycling, Hiking, Road Bike & Mountain Biking Trails with GPS Navigation & Offline Topo Maps ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)