Konferencja Apple już w marcu. Oto, co może pokazać firma Tima Cooka

Pierwsza tegoroczna konferencja Apple ma odbyć się pod koniec marca. (depositphotos)
Pierwsza tegoroczna konferencja Apple ma odbyć się pod koniec marca. (depositphotos)

13.02.2019 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza tegoroczna konferencja Apple ma odbyć się już 25 marca w Steve Jobs Theater wybudowanym w Apple Park. Firma Tima Cooka ma wówczas zaprezentować nowe produkty, które poszerzą obecne portfolio dostępnych usług.

Według raportu opublikowanego przez BuzzFeed, który ma opierać się na zaufanych źródłach, marcowa konferencja Apple będzie skupiona na usługach. Warto tutaj zaznaczyć, że firma z Cupertino ma ambitne plany związane ze zwiększeniem przychodów z usług. Jak pokazuje ostatni raport finansowy, zyski Apple z usług ciągle rosną, ale w ciągu najbliższych lat mają one stać jednym z finansowych filarów firmy.

Apple News Magazines, czyli „Netflix” z prasą

Nowa usługa, która ma zostać zaprezentowana na najbliższej konferencji, to Apple News Magazines, czyli „Netflix” z prasą. Według serwisu MacRumors, w ramach miesięcznego stałego abonamentu, prawdopodobnie wynoszącego 9,99 dolarów, użytkownicy zyskają dostęp do normalnie płatnych treści. Apple News Magazines ma zapewniać dostęp do m.in. The New York Times, The Washington Post czy The Wall Street Journal. Wcześniejsze przecieki wskazują, że nowa usługa ma być integralną częścią iOS-a 12.2.

Apple News Magazines. (źródło: 9to5mac.com)
Apple News Magazines. (źródło: 9to5mac.com)

Niewykluczone, że wraz z „Netflixem” z prasą, Apple zdecyduje się zaprezentować zapowiadany serwis z serialami i filmami, który ma konkurować m.in. z Netflixem i HBO GO. Usługa ma być bowiem dostępna na iPhone’ach, komputerach Mac i przystawce Apple TV. Nieoficjalne informacje sugerują, że będzie ona zawierać także autorskie produkcje Apple. Ponadto, część treści będzie dostępna za darmo dla użytkowników urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Apple pokaże nowy sprzęt?

Raport BuzzFeed sugeruje, że raczej nie zobaczymy nowych urządzeń. Jednakże, w internecie nie brakuje plotek, że Apple może wówczas wprowadzić nową generację słuchawek AirPods, a także bezprzewodową ładowarkę AirPower. Ostatnio bowiem pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji o tych dwóch urządzeniach, co sugeruje ich bliską premierę.

Bezprzewodowa ładowarka AirPower.
Bezprzewodowa ładowarka AirPower.

Apple w tym roku ma jeszcze poszerzyć ofertę tabletów o iPada mini 5 i nowego niedrogiego iPada. Jednak nowych iPadów należy raczej oczekiwać podczas konferencji WWDC 2019 lub we wrześniu, gdy pokazane zostaną tegoroczne iPhone’y.

Nowy iOS i macOS na początku czerwca

Konferencja WWDC 2019, która będzie dotyczyć głównie nowych wersji oprogramowania, ma odbyć się 3-7 czerwca. Wówczas Apple zaprezentuje iOS-a 13, macOS-a 10.15, watchOS-a 6, także tvOS-a 13. Wśród większych nowości w mobilnym systemie operacyjnym ma znaleźć się ciemny motyw. Niebawem po konferencji ruszą beta testy nowych wydań oprogramowania. Stabilnych wersji należy natomiast oczekiwać we wrześniu 2019 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)