Koniec aktualizacji Androida dla LG G5 i V20. Smartfony zniknęły z listy wspieranych modeli

Strona głównaKoniec aktualizacji Androida dla LG G5 i V20. Smartfony zniknęły z listy wspieranych modeli
10.01.2019 18:45
LG G5 i V20 nie będą już aktualizowane (depositphotos)
LG G5 i V20 nie będą już aktualizowane (depositphotos)

Zła wiadomość dla użytkowników smartfonów LG G5 oraz V20. Jak zwrócono uwagę na łamach serwisu XDA Developers, urządzenia zniknęły z oficjalnej listy modeli, które są uwzględniane przez LG podczas przeprowadzania aktualizacji bezpieczeństwa systemu. Oznacza to, że Android zainstalowany w tych sprzętach nie dostanie już żadnej łatki bezpieczeństwa, a użytkownicy chcący maksymalnie chronić swoje dane, mogą zacząć myśleć o zmianie smartfonów na nowsze.

Zarówno LG G5, jak i V20 to modele, które pojawiły się na rynku w 2016 roku. Od premiery minęły więc ponad dwa lata, co może stanowić wytłumaczenie dla decyzji producenta o rezygnacji z dostarczania kolejnych łatek. Na liście dalej wspieranych urządzeń znaleźć można między innymi LG G6 i G7, inne modele z serii V, a także smartfony z niższych półek, w tym LG Q6 oraz Q8. Warto natomiast zaznaczyć, że obecność na liście nie jest jeszcze gwarancją, iż urządzenia będą otrzymywać regularne, comiesięczne aktualizacje. LG zastrzega sobie prawo do decydowania o częstotliwości aktualizacji indywidualnie dla każdego ze smartfonów.

Lista modeli, które LG uwzględnia podczas aktualizacji bezpieczeństwa, źródło: LG.
Lista modeli, które LG uwzględnia podczas aktualizacji bezpieczeństwa, źródło: LG.

Pozostając w temacie aktualizacji Androida i firmy LG warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku producent jako jeden z pierwszych poinformował, iż dostrzega duże znaczenie aktualizacji dla użytkowników. Z tej okazji stworzono Software Upgrade Center i powołano zespół pracowników, którzy mieli zbierać opinie i pomagać wdrażać do smartfonów pożądane funkcje.

Temat aktualizacji niewiele później był także często poruszany przez innych producentów. Przykładem może być firma OnePlus, która zadeklarowała regularne udostępnianie aktualizacji bezpieczeństwa i funkcji do swoich smartfonów przez 2 lata od daty premiery oraz przez kolejny rok, choć już w nieco ograniczonym zakresie.

Deklaracje LG mogły zachęcić wiele osób do zakupu smartfonów tego producenta. Praktyka pokazuje jednak, że w kwestii aktualizacji Androida nie zmieniło się tutaj wiele. Dobrym przykładem wątpliwie skutecznego podejścia do aktualizowania urządzeń może być świeża informacja o planach producenta na najbliższe miesiące. Jak podawaliśmy na bazie informacji z koreańskiego biura prasowego LG, w najbliższym czasie najnowszy Android Pie trafi tu tylko do modelu G7 ThinQ, co może być rozczarowaniem dla użytkowników innych topowych modeli.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)