Koniec aktualizacji Androida dla LG G5 i V20. Smartfony zniknęły z listy wspieranych modeli

Koniec aktualizacji Androida dla LG G5 i V20. Smartfony zniknęły z listy wspieranych modeli

LG G5 i V20 nie będą już aktualizowane (depositphotos)
LG G5 i V20 nie będą już aktualizowane (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.01.2019 18:45

Zła wiadomość dla użytkowników smartfonów LG G5 oraz V20. Jak zwrócono uwagę na łamach serwisu XDA Developers, urządzenia zniknęły z oficjalnej listy modeli, które są uwzględniane przez LG podczas przeprowadzania aktualizacji bezpieczeństwa systemu. Oznacza to, że Android zainstalowany w tych sprzętach nie dostanie już żadnej łatki bezpieczeństwa, a użytkownicy chcący maksymalnie chronić swoje dane, mogą zacząć myśleć o zmianie smartfonów na nowsze.

Zarówno LG G5, jak i V20 to modele, które pojawiły się na rynku w 2016 roku. Od premiery minęły więc ponad dwa lata, co może stanowić wytłumaczenie dla decyzji producenta o rezygnacji z dostarczania kolejnych łatek. Na liście dalej wspieranych urządzeń znaleźć można między innymi LG G6 i G7, inne modele z serii V, a także smartfony z niższych półek, w tym LG Q6 oraz Q8. Warto natomiast zaznaczyć, że obecność na liście nie jest jeszcze gwarancją, iż urządzenia będą otrzymywać regularne, comiesięczne aktualizacje. LG zastrzega sobie prawo do decydowania o częstotliwości aktualizacji indywidualnie dla każdego ze smartfonów.

Lista modeli, które LG uwzględnia podczas aktualizacji bezpieczeństwa, źródło: LG.
Lista modeli, które LG uwzględnia podczas aktualizacji bezpieczeństwa, źródło: LG.

Pozostając w temacie aktualizacji Androida i firmy LG warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku producent jako jeden z pierwszych poinformował, iż dostrzega duże znaczenie aktualizacji dla użytkowników. Z tej okazji stworzono Software Upgrade Center i powołano zespół pracowników, którzy mieli zbierać opinie i pomagać wdrażać do smartfonów pożądane funkcje.

Temat aktualizacji niewiele później był także często poruszany przez innych producentów. Przykładem może być firma OnePlus, która zadeklarowała regularne udostępnianie aktualizacji bezpieczeństwa i funkcji do swoich smartfonów przez 2 lata od daty premiery oraz przez kolejny rok, choć już w nieco ograniczonym zakresie.

Deklaracje LG mogły zachęcić wiele osób do zakupu smartfonów tego producenta. Praktyka pokazuje jednak, że w kwestii aktualizacji Androida nie zmieniło się tutaj wiele. Dobrym przykładem wątpliwie skutecznego podejścia do aktualizowania urządzeń może być świeża informacja o planach producenta na najbliższe miesiące. Jak podawaliśmy na bazie informacji z koreańskiego biura prasowego LG, w najbliższym czasie najnowszy Android Pie trafi tu tylko do modelu G7 ThinQ, co może być rozczarowaniem dla użytkowników innych topowych modeli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)