Koniec Facebooka i Messengera dla Windows Phone

Koniec Facebooka i Messengera dla Windows Phone

Koniec Facebooka i Messengera dla Windows Phone
27.03.2017 08:52, aktualizacja: 27.03.2017 19:58

O ile można jeszcze opierać się przed przyjęciem faktu, że mobilny Windows 10 nie ma przyszłości, tak w przypadku starszych wersji mobilnego systemu Microsoftu, watpliwości mieć nie sposób. A nawet jeśli u kogoś się one zachowały, to czas definitywnie je porzucić. Do końca marca na systemie Windows Phone 8 i 8.1 wyłączone zostaną aplikacje Facebooka i Messengera.

Zostało to już oficjalnie potwierdzone we wpisie opublikowanym na blogu Messengera. Facebook przekazuje w nim informacje o wyłączeniu aplikacji na starszych wersjach najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: w przypadku Androida, wyłączona zostania aplikacja Facebooka w wersji 55 oraz Messengera w wersji 10, co oznacza komplikacje jedynie dla użytkowników Androida 2.3. Wciąż jednak będą oni mogli korzystać z wersji Lite: Messengera Lite i Facebooka Lite można znaleźć w naszej bazie.

Dane z lutego 2017 r. Źródło: AdDuplex
Dane z lutego 2017 r. Źródło: AdDuplex

Również w kwestii iOS-a, problem dotyczy archaicznych już urządzeń. W przypadku mobilnego Windowsa, Facebook dołożył jednak cegiełkę do ostatecznej śmierci systemu. Do końca miesiąca zablokowana zostanie możliwość korzystania z aplikacji Facebooka i Messengera w wersji na Windows Phone 8 i Windows Phone 8.1, czyli najpopularniejszej odsłonie mobilnego systemu Microsoftu.

Na nic nie zdadzą się tu argumenty o tym, że najważniejszy jest teraz mobilny Windows 10, gdyż według danych AdDuplex z wersji 8.1 korzysta dziś ponad 76% wszystkich użytkowników mobilnego Windowsa. Kolejne 4,7% korzysta z Windowsa Phone 8. Lumie całkiem nieźle sprawują się jako zwykły telefon, jednak SMS-y zostały dziś zastąpione przez komunikatory. Facebook pozbawił zaś najpopularniejszą wersję mobilnego Windowsa największego z nich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)