Facebook Lite Facebook Lite

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Popularne serwisy społecznościowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Facebook Lite to, jak sama nazwa wskazuje, lekka wersja klienta do obsługi sieci społecznościowej Facebook. Producent przygotował tę aplikację z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z wolniejszych, starszych urządzeń, a także korzystają z sieci łączności internetowej 2G.

Program cechuje się znacznie mniejszymi wymaganiami sprzętowymi, niż ma to miejsce w przypadku oryginalnej aplikacji Facebook i Messenger. Zajmuje w pamięci urządzenia około 1 MB i choć działa w tle, nie spowalnia działania smartfonu ani tabletu. Wersja odchudzona zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych opcji oferowanych przez sieć społecznościową, jest więc dobrym zamiennikiem dla oryginalnej, ciężkiej aplikacji. Dzięki Facebook Lite możemy przeglądać tablicę i posty innych użytkowników, polubić je i skomentować, a także dodawać własne statusy. Program umożliwia ponadto wysyłanie i odbieranie wiadomości w ramach Messengera, nie jest do tego konieczne instalowanie żadnej dodatkowej aplikacji.

Na tym możliwości wersji Lite się nie kończą. Problemu nie stanowi dodawanie albumów i nowych zdjęć, a także zarządzanie już istniejącymi i dodawanie znaczników. Program wspiera powiadomienia o nowych wiadomościach, znajomych i polubieniach, nie przegapimy więc żadnych ważnych informacji. Z poziomu aplikacji możliwe jest zarządzanie wszystkimi ustawieniami konta na Facebooku. Użytkownik może więc zmieniać swoje ustawienia prywatności, blokować inne osoby i zmieniać opcje związane z bezpieczeństwem. Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w pełnej, polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!