r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook Lite

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Popularne serwisy społecznościowe

Facebook Lite to, jak sama nazwa wskazuje, lekka wersja klienta do obsługi sieci społecznościowej Facebook. Producent przygotował tę aplikację z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z wolniejszych, starszych urządzeń, a także korzystają z sieci łączności internetowej 2G.

Galeria programu

Program cechuje się znacznie mniejszymi wymaganiami sprzętowymi, niż ma to miejsce w przypadku oryginalnej aplikacji Facebook i Messenger. Zajmuje w pamięci urządzenia około 1 MB i choć działa w tle, nie spowalnia działania smartfonu ani tabletu. Wersja odchudzona zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych opcji oferowanych przez sieć społecznościową, jest więc dobrym zamiennikiem dla oryginalnej, ciężkiej aplikacji. Dzięki Facebook Lite możemy przeglądać tablicę i posty innych użytkowników, polubić je i skomentować, a także dodawać własne statusy. Program umożliwia ponadto wysyłanie i odbieranie wiadomości w ramach Messengera, nie jest do tego konieczne instalowanie żadnej dodatkowej aplikacji.

Na tym możliwości wersji Lite się nie kończą. Problemu nie stanowi dodawanie albumów i nowych zdjęć, a także zarządzanie już istniejącymi i dodawanie znaczników. Program wspiera powiadomienia o nowych wiadomościach, znajomych i polubieniach, nie przegapimy więc żadnych ważnych informacji. Z poziomu aplikacji możliwe jest zarządzanie wszystkimi ustawieniami konta na Facebooku. Użytkownik może więc zmieniać swoje ustawienia prywatności, blokować inne osoby i zmieniać opcje związane z bezpieczeństwem. Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w pełnej, polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Facebook Lite: dostępne reakcje i filtry kamery

16
OPROGRAMOWANIE 27.04.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Facebook, wprowadzając do swojego oprogramowania kolejne naśladujące Snapchata funkcje, które niekoniecznie sprawdzają się w błękitnym serwisie, sam wygenerował zapotrzebowanie na lekką wersję swoją oficjalnej aplikacji. Nic zatem dziwnego, że Facebook Lite cieszy się sporym zainteresowaniem także poza rynkami szybko rozwijającymi się, na które jest kierowany w pierwszej kolejności. Dostępna jest już nowa wersja aplikacji, która wprowadza możliwości znane ze standardowej wersji Facebooka oraz oczywiście wersji przeglądarkowej. W wersji Lite można już zatem reagować na wpisy nie tylko lajkiem…

Koniec Facebooka i Messengera dla Windows Phone

89
OPROGRAMOWANIE 27.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

O ile można jeszcze opierać się przed przyjęciem faktu, że mobilny Windows 10 nie ma przyszłości, tak w przypadku starszych wersji mobilnego systemu Microsoftu, watpliwości mieć nie sposób. A nawet jeśli u kogoś się one zachowały, to czas definitywnie je porzucić. Do końca marca na systemie Windows Phone 8 i 8.1 wyłączone zostaną aplikacje Facebooka i Messengera. Zostało to już oficjalnie potwierdzone we wpisie opublikowanym na blogu Messengera. Facebook przekazuje w nim informacje o wyłączeniu aplikacji na starszych wersjach najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: w przypadku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 17.09.2016 21:47

czy to jest darmowe????

majka420   3 #4 27.02.2016 11:06

Nie można zdjęć z telefonu udostępniać na stronie znajomego jedynie można go oznaczyć :(

  #3 11.01.2016 18:02

zainstalowałem o odinstalowałem ....
Nie za dużo uprawnień ???:

Wersja 1.15.0.137.302 ma dostęp do:
Urządzenie i historia aplikacji
pobieranie uruchomionych aplikacji
Tożsamość
znajdowanie kont na urządzeniu
odczytywanie własnej karty kontaktu
Kalendarz
odczyt wydarzeń w kalendarzu wraz z informacjami poufnymi
dodawanie i modyfikowanie wydarzeń w kalendarzu oraz wysyłanie e-maili do gości bez wiedzy właściciela
Kontakty
odczytywanie kontaktów
modyfikowanie kontaktów
Lokalizacja
przybliżona lokalizacja (na podstawie sieci)
dokładna lokalizacja (na podstawie sygnału GPS i sieci)
SMS
odczytywanie wiadomości tekstowych (SMS-ów i MMS-ów)
Telefon
bezpośrednie wybieranie numerów telefonu
Zdjęcia, multimedia i pliki
modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci USB
odczytywanie zawartości pamięci USB
Aparat
wykonywanie zdjęć i filmów wideo
Mikrofon
nagrywanie dźwięku
Informacje o połączeniu Wi-Fi
wyświetlanie połączeń Wi-Fi
Identyfikator urządzenia i informacje o połączeniach
odczytywanie stanu i informacji o telefonie
Inne
odbieranie danych z internetu
wyświetlanie połączeń sieciowych
odczytywanie statystyk dotyczących baterii
wysyłanie transmisji trwałej
zmienianie połączeń sieciowych
łączenie się i rozłączanie z siecią Wi-Fi
pełny dostęp do sieci
uruchamianie podczas włączania urządzenia
renderowanie na innych aplikacjach
sterowanie wibracjami
zapobieganie przechodzeniu urządzenia w tryb uśpienia
instalowanie skrótów
odinstalowywanie skrótów

  #2 23.10.2015 21:20

maja

Anissa   4 #1 29.06.2015 15:45

Z czystym sercem Wam ją polecam. Mała, zgrabna i szybka. Używam będzie już chyba z pół roku, znajomy podesłał mi jeszcze jakąś betę po angielsku bo oficjalnie to zgłaszała, ze nie jest zgodna z moim telefonem i że nie można jej instalować, hehe... Komu ze znajomych jej nie dałam, to zwykle chwalił i się cieszył. Nie drenuje baterii, jest super oszczędna i szybka, chat w zupełności wystarczający no i można go wyłączyć kiedy się chce ;-) Jedynie czego mi brak, to chyba odtwarzanie zamieszczonych klipów video, reszta jest. Wolę jednak taką małą bez odtwarzania, niż jak miała by nagle spuchnąć.

A co do jej uprawnień, to od czasu jak apka jakiejś tam latarki zgłosiła mi, że do świecenia potrzebuje tez wszystkie moje konta, sms'y, dostęp do sieci, dokładną lokalizację, dostęp do karty pamięci i Bóg wie co jeszcze, zainstalowałam sobie XPrivacy i mam teraz całkowitą kontrolę na co dowolnej aplikacji zezwalam i do czego może mieć ona dostęp.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.