Koniec Google Hangouts. Firma już wylogowuje użytkowników

Strona głównaKoniec Google Hangouts. Firma już wylogowuje użytkowników
09.08.2021 13:58
Google Hangouts
Google Hangouts
Źródło zdjęć: © Getty Images | Nicolas Economou

Google Hangouts stopniowo przechodzi do historii. Firma stara się od jakiegoś czasu wygaszać aplikację i zachęcać użytkowników do przejścia na nowy komunikator. Najnowszy krok zachęcający do porzucenia Hangouts polega na wylogowaniu użytkownika.

bELcyxTp

Google Hangouts powoli ustępuje miejsca nowej usłudze - Google Chat. Użytkownicy Hangouts po uruchomieniu aplikacji otrzymują swoistą reklamę Google Chat. Zachęca ona do porzucenia starej aplikacji i wypróbowania nowego narzędzia.

Wydaje się, że to naturalna praktyka - dość nachalne informowanie użytkownika, że musi zmienić aplikację do komunikowania się, bo jej czas dobiega końca. Jednak pewna zagrywka ze strony Google jest nie do końca fair.

Po kliknięciu banera reklamującego Google Chat użytkownik zostaje wylogowany z Google Hangouts, co uniemożliwia korzystanie z aplikacji. Nie otrzymamy już nowych powiadomień, nie wyślemy wiadomości. Historia rozmów z Hangouts zostanie przeniesiona do Google Chat i to za pomocą tej aplikacji będziemy mogli od teraz rozmawiać. Początkowo Google przeniesie rozmowy z ostatnich 12 miesięcy, starszymi konwersacjami zajmie się później.

bELcyxTr

Google Chat ma być nie tylko komunikatorem przeznaczonym dla indywidualnych użytkowników, ale także dla firm. Mówi się, że Gigant z Mountain View przygotowuje Google Chat jako alternatywę dla Slacka.

Oficjalna data wygaszenie aplikacji Google Hangouts nie została jeszcze podana. Ale biorąc pod uwagę praktyki firmy, można śmiało stwierdzić, że jest już blisko końca aplikacji i warto zacząć godzić się z tym faktem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELcyxUn