Używasz Google Chrome? Stara wersja jest niebezpieczna

Google Chrome
Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek

18.07.2021 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome w starszych wersjach nie jest bezpieczny. W przeglądarce wykryto lukę 0-day, a Google dodaje, że jest świadomy, iż błąd w programie jest nadal wykorzystywany przez atakujących. Trzeba zaktualizować Chrome'a, by się zabezpieczyć.

W Google Chrome znaleziono problem, a jest nim luka bezpieczeństwa oznaczona jako CVE-2021-30561 - zwraca uwagę Forbes dodając, że zagrożone mogą być 2 miliardy użytkowników. W praktyce problem dotyczy jedynie tych, którzy nie pobrali jeszcze najnowszej wersji Google Chrome, ale wbrew pozorom może to być spora grupa.

Chociaż Google Chrome aktualizuje się automatycznie, proces przebiega etapami i nie każdy dostaje aktualizację w dniu jej wydania. Warto więc zajrzeć do ustawień przeglądarki i upewnić się, że w komputerze działa najnowsze wydanie. Google Chrome 91.0.4472.164 jest już bezpieczny - poprzednie wersje przeglądarki trzeba zaktualizować.

Sprawdzanie wersji Google Chrome w ustawieniach
Sprawdzanie wersji Google Chrome w ustawieniach© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Informacja o luce w Chrome pojawiła się we wpisie Google'a na blogu, gdzie opisywane są zmiany w najnowszym wydaniu przeglądarki. Opisywana luka nie jest jedyną, która została załatana wraz z aktualizacją. Ponieważ jednak mowa jest o luce 0-day, którą wciąż można wykorzystać w niezałatanych wersjach oprogramowania, Google nie opisał na razie wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że problem dotyczy silnika V8.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)