Koniec Lumii jest pewny – Microsoft obniżył ceny, rozpoczął wyprzedaż

Koniec Lumii jest pewny – Microsoft obniżył ceny, rozpoczął wyprzedaż

Koniec Lumii jest pewny – Microsoft obniżył ceny, rozpoczął wyprzedaż
13.09.2016 09:33

Microsoft rozpoczął wyprzedaż smartfonów Lumia. Topotwierdzenie doniesień o planowanym na grudzień zakończeniu ichprodukcji, związanym z fatalną sytuacją rynkową i malejącymzainteresowaniem niezależnych programistów, dla których istniejedziś tylko iOS i Android.

Ceny zostały obniżone dla wszystkich dostępnych obecnie wofercie modeli, tj. 550, 650, 950 oraz 950 XL. Microsoft próbujeprzedstawić wyprzedaż w jasnych barwach, przypominając oniewątpliwych zaletach jego smartfonów, na czele z wysokiej jakościoptyką i działaniem pakietu Office, ale trudno uznać to za jakiśwyjątkowy wyróżnik – Microsoft Office jest dziś na wszystkichspotykanych na rynku mobilnych systemach operacyjnych za wyjątkiembędącego w jeszcze gorszej sytuacji BlackBerry, a niezła optyka wroku 2016 to też nic oszałamiającego.

Same obniżki cen rekomendowanych też nie oszałamiają, jużwcześniej można było znaleźć lepsze oferty, i to nie tylko wokazjach na Allegro, ale też w dużych sklepach, takich jakKomputronik. Tak więc Lumia 550 oferowana ma być teraz za 399złotych, Lumia 650 za 599 złotych, Lumia 950 za 1499 złotych, zaśflagowa Lumia 950 XL za 1999 złotych.

Wraz z działającymi pod kontrolą Windowsa 10 smartfonaminabywca otrzymuje domyślnie pakiet Microsoft Office, połączony zchmurą OneDrive. Mocniejsze modele, 950 i 950 XL oferują zaśfunkcję Continuum, pozwalającą na wykorzystanie ich jakokomputerów po podłączeniu do stacji dokującej, monitora,klawiatury i myszki.

Pozostaje oczywiście pytanie, ile te modele będą jeszczewspierane. Doniesienia z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii mówiąo tym, że w razie poważniejszej awarii modeli 950 i 950 XL możemyliczyć jedynie na zwrot pieniędzy – po prostu nie ma jużegzemplarzy na wymianę. To co było, zostało wysłane dodystrybutorów na wyprzedaż.

Fanom mobilnego Windowsa pozostaje czekać do października –najprawdopodobniej wtedy zostanie pokazany nowy smartfon z seriiSurface. Niedawno australijski oddział Microsoftu nieopatrznieopublikował na Twitterze reklamę zapowiadającą taki sprzęt.Zniknęło ono po kilku minutach, ale użyto w nim słowa „soon”,sugerującego, że już niebawem rodzina Surface powiększy się ojeszcze jeden model.

Czy zdoła on przezwyciężyć fatum Lumii i zainteresowaćniezależnych deweloperów? Głosujcie w naszym sondażu:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)