Koniec MeeGo? Intel rozważa wycofanie się z projektu

Koniec MeeGo? Intel rozważa wycofanie się z projektu

02.09.2011 12:50, aktualizacja: 02.09.2011 13:39

Niewesoło przedstawia się przyszłość systemu MeeGo. Po wycofaniu się z jego rozwoju Nokii podobne kroki rozważa także Intel.

MeeGo powstał jako połączenie dwóch projektów - Moblina Intela i Maemo Nokii. Ogłaszany jako konkurent dla iOS i Androida na początku zeszłego roku system przeżywa swój upadek. Najpierw z jego rozwoju zaczęła wycofywać się Nokia, która podpisała umowę z Microsoftem na wprowadzenie do swoich smartfonów Windows Phone. Teraz podobne informacje zaczynają pojawiać się na temat drugiej firmy - Intela. Jak podaje DigiTimes, Intel zawiedziony brakiem zainteresowania MeeGo rozważa wycofanie się z rozwijania systemu. W zamian firma miałaby skupić się w przyszłym roku na obsłudze Androida, a być może również Windows Phone.

Obsługa systemu Microsoft wydaje się być wątpliwa, Windows Phone uzależniony jest bowiem od procesorów ARM. Chyba, że firma z Redmond poczyni zmiany w swoim systemie, na co jednak na razie się nie zapowiada. Obecnie największym problemem MeeGo jest brak zainteresowania ze strony producentów smartfonów. Mało kto chciałby inwestować w projekt, o którym nie wiadomo, czy odniesie sukces na rynku. Patrząc na ciężkie zmagania o popularność Windows Phone albo brak powodzenia WebOS, można wątpić, czy znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego systemu dla urządzeń mobilnych.

Jest jeszcze światełko w tunelu, Intel bowiem nie potwierdził oficjalnie informacji o porzuceniu MeeGo. Firma nadal widnieje na stronach projektu jako jeden z jego głównych filarów. Gydby systemem udało się zainteresować któregoś z producentów smartfonów, MeeGo miałby szanse na zaistnienie na rynku. W przeciwnym wypadku okaże się być jeszcze jednym ciekawym, acz nieudanym projektem.

Aktualizacja, 02.09.2011, 13:15

Jest jednak światełko w tunelu. Intel oficjalnie zaprzeczył informacjom, jakoby szykował się do wycofania z MeeGo. Rzecznik firmy w rozmowie z CNEtem stwierdził, ze rozwój mobilnego systemu będzie kontynuowany w najbliższej przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)