Koniec Windows 10 Mobile. Microsoft przekłada datę pożegnania systemu

Koniec Windows 10 Mobile. Microsoft przekłada datę pożegnania systemu

Windows 10 Mobile pożegnamy nieco później, Microsoft zaskakuje (fot. Microsoft)
Windows 10 Mobile pożegnamy nieco później, Microsoft zaskakuje (fot. Microsoft)
16.12.2019 10:31, aktualizacja: 16.12.2019 11:00

Czy jeszcze ktoś z was korzysta z telefonu na Windows 10 Mobile? Jeśli tak, to najlepiej jak najszybciej zakończyć przygodę z tą platformą, ale macie dodatkowy miesiąc. Na witrynach pomocy niespodziewanie umieszczono informację o styczniu.

Niedawno opisywaliśmy zakończenie wsparcia Windowsa 10 Mobile, które nastąpiło 10 grudnia. Okazuje się, że nieco przedwcześnie, bo Microsoft sam sobie zaprzecza. Przeglądając strony pomocy dla systemu Windows 10, można dostrzec wpis na temat zaprzestania opieki nad systemem Windows 10 Mobile 1709 dopiero 14 stycznia 2020, a więc w tym samym czasie co Windowsa 7.

[quote]"Windows 10 Mobile 1709 zakończy wsparcie 14 stycznia 2020. Urządzenia z systemem Windows 10 Mobile i Windows 10 Mobile Enterprise nie będą już otrzymywać comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń i jakości, które zawierają ochronę przed najnowszymi problemami związanymi z bezpieczeństwem."[/quote]

Skąd przedłużenie wsparcia Windows 10 Mobile?

Dzień publikacji łatki, przy której można dostrzec notkę, to 10 grudnia (a aktualizacji wpisu 13 grudnia), kiedy pierwotnie Microsoft miał zakończyć życie Windowsa 10 Mobile. Nie wiadomo do końca, o co chodzi Microsoftowi z niespodzianką i przedłużeniem wsparcia o miesiąc i kilka dni.

fot. Support Microsoft
fot. Support Microsoft

Może firma chce oficjalnie zbiegnąć jego termin z takim samym wydarzeniem, ale odnoszącym się do Windowsa 7 lub szykuje jeszcze jakieś ostatnie uaktualnienie? Ewentualna łatka mogłaby blokować dostęp do wyłączanych usług albo rozwiązywać ostatnie zauważone problemy z systemem.

Przypominamy, że od 14 stycznia 2020 roku również Windows 7, który ciągle jest całkiem popularnym systemem operacyjnym (choć przegrywa mocno z Windowsem 10), także nie otrzyma kolejnych poprawek. No chyba, że jesteście użytkownikami korporacyjnymi i wykupiliście odpowiednie przedłużone wsparcie. Wtedy można dostać dodatkowy rok i opcjonalnie raz przedłużyć okres o kolejne 12 miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)