Konkurs Huawei Next Image zakończony. Jedno z najlepszych zdjęć smartfonem zrobił Polak

Konkurs Huawei Next Image zakończony. Jedno z najlepszych zdjęć smartfonem zrobił Polak
Oskar Ziomek

17.09.2018 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Huawei Next Image został zakończony i rozstrzygnięty. To konkurs dotyczący mobilnej fotografii, który w tym roku wygrał Węgier pracą zatytułowaną Art & Leukemia. Główna nagroda dla laureata Grand Prix to 10 tysięcy euro, możliwość udziału w warsztatach fotograficznych z National Geographic we Włoszech, publikacja zdjęcia w tymże magazynie, a także ultrabook Huawei MateBook X. Warto jednak wspomnieć, że wśród zwycięzców głównych kategorii (których wybierało jury) znalazł się Polak. Michał Wesołek zwyciężył w kategorii Good Night zdjęciem zatytułowanym Caught in a beam of light.

Jak informuje Huawei, tegoroczna edycja konkursu zainspirowała wiele osób do wzięcia w nim udziału. Wśród uczestników znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy łącznie przesłali niecałe 68 tysięcy zdjęć. Najwięcej prac zostało zgłoszonych w kategorii Nature; tutaj znalazło się prawie 27 tysięcy fotografii. Inne dane statystyczne wskazują natomiast na liczbę oddanych głosów – wszyscy internauci, którzy głosowali na zdjęcia biorące udział w konkursie oddali łącznie prawie milion głosów.

Zwycięska fotografia pt. Art & Leukemia, autor: rekapavo.
Zwycięska fotografia pt. Art & Leukemia, autor: rekapavo.

Chcemy umożliwić wszystkim miłośnikom fotografii mobilnej robienie najlepszych zdjęć za pomocą naszych smartfonów. Tysiące fotografii, które zostały zgłoszone do tegorocznej edycji Huawei Next Image, zachęcają nas do dalszej pracy nad udoskonalaniem naszych urządzeń i tworzenia nowej generacji kultury wizualnej, wspólnie z miłośnikami fotografii mobilnej z całego świata – tłumaczy ideę konkursu Wang Yanmin, prezes Huawei CEE&Nordic.

Poza nagrodą główną dla laureata, cenne nagrody trafiły także w ręce zwycięzców z sześciu głównych kategorii. Jak wspomniano na wstępie, w jednej z nich wygrał Polak. Każdy ze zwycięzców został nagrodzony ultrabookiem MateBook X, nagrodą pieniężną w wysokości 2 tysięcy euro oraz możliwością publikacji swoich prac w National Geographic. Za drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii laureaci otrzymali odpowiednio smartfony Huawei P20 Pro oraz P20.

miesjce w kategorii Good Night, autor: Wes.MW.
miesjce w kategorii Good Night, autor: Wes.MW.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wygranej. Uwielbiam robić zdjęcia, a takie wyróżnienie dodaje energii do dalszej pracy. Konkursy takie jak Huawei Next Image przyczyniają się do popularyzowania fotografii mobilnej i motywują do odkrywania świata wokół nas. Patrząc na wszystkie zwycięskie zdjęcia, można śmiało powiedzieć, że jakością nie odbiegają od zdjęć tradycyjnych. Sama idea fotografii mobilnej jest świetna, bo wyciąga ludzi z domu i prowokuje do odkrywania piękna w nieoczywistych miejscach – komentuje swoją wygraną Michał „Wes” Wesołek.

Jury oceniało nadesłane fotografie biorąc pod uwagę przede wszystkim wartość artystyczną, jakość oraz unikatowość. W jego skład weszli: Dominic Bracco – fotograf National Geographic, Tomasz Lazar – laureat World Press Photo, Alex Lambrechts – fotograf Leica, Bobby Anwar – uznany duński fotograf, Gal Gadot – hollywoodzka aktorka i ambasadorka serii P20, oraz Wang Yanmin – prezes Huawei CEE&Nordic. Wszystkie szczegóły związane z konkursem, jak i komplet docenionych prac można znaleźć na stronie poświęconej tegorocznej edycji Huawei Next Image.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)