Konta UFG i TFG dostępne przez Profil Zaufany – możesz go założyć przez bankowość internetową

Profil Zaufany można wykorzystać podczas logowania do UFG i TFG, fot. Getty Images
Profil Zaufany można wykorzystać podczas logowania do UFG i TFG, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

10.10.2020 09:56

Profil Zaufany przyda się kolejnym Polakom. Okazuje się, że osoby, które chcą uzyskać rekompensatę za wycieczkę odwołaną z powodu pandemii koronawirusa, mogą już korzystać z usługi login.gov.pl, a co za tym idzie – posługiwać się Profilem Zaufanym, by zalogować się lub utworzyć konto w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG) i Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG). O szczegółach poinformował serwis cashless.pl.

Profil Zaufany pozwala Polakom załatwiać szereg najwazniejszych spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Nie ma takiej "mocy" jak elektroniczny podpis, ale jest darmowy, przydzielany raz na trzy lata, a nowi użytkownicy mogą go założyć bez wizyty w urzędzie – wystarczy skorzystać z bankowości internetowej do potwierdzenia swojej tożsamości.

Dzięki Profilowi Zaufanemu można między innymi złożyć właściwy wniosek w przypadku zgubienia dowodu osobistego, założyć działalność gospodarczą, rozliczyć podatki, zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta czy sprawdzić historię pojazdu sprowadzanego z zagranicy. Możliwość korzystania z UFG i TFG to kolejny wpis na długiej liście możliwości.

Jak podaje Cashless, opcja ta może się przydać szczególnie w najbliższym miesiącach, kiedy klienci biur turystycznych będą chcieli wnioskować o zwrot kosztów za odwołane wycieczki – z powodu pandemii koronawirusa, takich osób będzie z pewnością więcej niż zwykle. [frame]Aby poznać wszystkie zalety posiadania Profilu Zaufanego, warto zajrzeć do odrębnej publikacji na ten temat. Tłumaczymy w niej także, jak założyć Profil Zaufany, nie musząc wychodzić z domu.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)