Kontrolowane niszczenie ETH. Co minutę znika ETH o wartości 12 000 USD

ETH
ETH
Źródło zdjęć: © Pexels | Jievani
Przemysław Juraszek

25.08.2021 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W szczególności handlarze Ethereum obserwują, jak ich Ether ulatnia się z dymem — wszystko zgodnie z planem. Szacuje się, ze rocznie ulegnie zniszczeniu Ethereum o wartości 5 mld. USD.

Zmiany spowodowało wprowadzenie tzw. hard forka London 1559. W porównaniu do początku roku gwałtownie wzrosła trudność wydobycia ETH, która jest około 2 razy trudniejsza niż wcześniej. Teraz stopnień wydobycia jest wysoki i wynosi 8,4, a jak będzie jeszcze wyższy, to kopanie stanie się opłacalne tylko dla większych kopalń.

Kurs także uległ trzykrotnemu zwiększeniu z około 1 tys. do 3 tys USD, aby zrównoważyć zwiększoną trudność kopania. Jest to przygotowanie do przejścia z dowodu pracy na dowód posiadania, który zmusi małe kopanie do przerzucenia się na inną kryptowalutę.

Aktualizacja wprowadziła tzw. opłatę podstawową, która jest ustalana algorytmicznie dla każdej transakcji w sieci. Zamiast przekazywać tę opłatę górnikom Ethereum, sieć niszczy powiązany Ether. Górnicy po zmianie dostaną tyle samo co przed aktualizacją, ale zniechęci ich do manipulacji opłatą w celu jej wyciągnięcia od innych użytkowników. Innym celem była walka z inflacją.

Górnicy kryptowalut są i sądząc po wzrostach, dalej będą jeszcze przez długi czas problemem dla państwchcących zakupić kartę graficzną w rozsądnych pieniądzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)