KZ AS10 — pięcioprzetwornikowe słuchawki z Chin [RECENZJA]

 Firma KZ na rynku azjatyckim jest jednym z najpopularniejszych producentów słuchawek. Ich słuchawki cechują się dobrym stosunkiem ceny do jakości oraz nienajgorszym brzmieniem. Ostatnimi czasy KZ próbuje celować w nieco wyższą półkę cenową. Zazwyczaj słuchawki tego producenta plasowały się w granicach 30 dolarów. Model AS10 to pierwszy w gamie producenta, który posiada 5 zbalansowanych przetworników armaturowych i został wyceniony na około 70 dolarów (około 260 złotych), choć obecnie można je dostać za 50 dolarów (około 180 złotych).

INEA uruchomiła internet 10 Gb/s!

Firma INEA uruchomiła komercyjny internet o zawrotnej prędkości 10 Gb/s - poinformował o tym oficjalnie podczas targów PGA Michał Bartkowiak, członek zarządu INEA. Tym samym, Polska jest pierwszym krajem w UE, w którym jest dostępne takie łącze. Poza Polską z internetu 10 Gb/s mogą korzystać mieszkańcy Szwajcarii, Japonii, Korei Południowej oraz Singapuru. 

Co ważne, jest to łącze symetryczne. Oznacza to, że zarówno pobieranie jak i wysyłanie może odbywać się z prędkością 10 Gb/s. Jest to obecnie najszybsze łącze internetowe na świecie.

Pixel 3 XL — najbrzydszy smartfon w historii Google?

Jesteśmy po konferencji Made by Google 2018. Tradycyjnie, zaskoczenia nie było. Przecieki sprawdziły się niemal w stu procentach. Niestety jednocześnie nie sprawdziły się domysły, które pojawiały się od jakiegoś czasu jakoby to Google celowo wypuszczało kontrolowane, fałszywe przecieki na temat nowych Pixeli. Nikt bowiem nie dowierzał, że spod rąk samego Google może wyjść aż tak brzydki smartfon. A jednak. 

Honor 8 po półtora roku — czy po dwóch latach od premiery nadal jest godny uwagi?

 WSTĘP

 Firma Huawei i jej marka-córka Honor są coraz bardziej rozpoznawalne na naszym rynku. Jest oczywiście grono osób, które uważają, że Huawei stał się na naszym rynku tak popularny tylko dlatego, że telefony tejże marki są oferowane "za złotówkę" u operatorów. Ja nie zamierzam wchodzić w polemikę z takimi opiniami. Faktem niezaprzeczalnym jest, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych producentów, nie tylko w Polsce ale i na świecie.