KPRM wydała ważny komunikat. Chodzi o ochronę przed cyberatakami

KPRM wydała ważny komunikat. Chodzi o ochronę przed cyberatakami

KPRM wydaje komunikat dotyczący bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych (fot. Flickr)
KPRM wydaje komunikat dotyczący bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych (fot. Flickr)
02.02.2021 09:37, aktualizacja: 09.02.2021 14:07

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zamieściła na swojej stronie internetowej ważny komunikat dotyczący ochrony przed cyberatakami. - Włamania na konta w mediach społecznościowych to temat, o którym w ostatnim czasie jest dość głośno. KPRM rekomenduje co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji - czytamy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, siedmiu na dziesięciu polskich użytkowników internetu ma konto w jakimś serwisie społecznościowym. - Z social mediów korzystają i starsi, i młodsi. Osoby publiczne, firmy, instytucje, ale przede wszystkim prywatni użytkownicy - czytamy w raporcie "Korzystanie z internetu”.- Nieważne, co robimy i kim jesteśmy. Korzystając z mediów społecznościowych powinniśmy stosować te same zasady bezpieczeństwa - alarmuje minister Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

KPRM: Ochrona danych to podstawa

  • Większość działań na platformach społecznościowych opiera się o prywatne dane, począwszy od rejestracji, udostępniania zdjęć, postów, aktualności z życia, dołączania do wydarzeń i różnego rodzaju grup. Nasze dane są bardzo atrakcyjne dla cyberprzestępców - wyjaśnia minister Marek Zagórski. - Dlatego warto wiedzieć, jak zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa i prywatności na swoich kontach, aby nasze dane były odpowiednio chronione - dodaje.

Kancelaria Premiera opublikowała na swojej stronie najważniejsze zasady bezpieczeństwa, do których powinien stosować się każdy internauta, korzystający z mediów społecznościowych. Oto one:

Przypomnijmy, że kilka dni temu Kancelaria Premiera wydała ważny komunikat dotyczący internetowych wyzwań. Z jego treścią można zapoznać się w tym artykule.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)