Kres w BookRage. Klasyk polskiego fantasy za tyle, ile zapłacisz

Kres w BookRage. Klasyk polskiego fantasy za tyle, ile zapłacisz

Kres w BookRage. Klasyk polskiego fantasy za tyle, ile zapłacisz
10.03.2017 13:20, aktualizacja: 10.03.2017 14:40

Prośby i groźby miłośników akcji BookRage zostały wysłuchane i od dziś można kupić pakiet elektronicznych książek Feliksa W. Kresa. Do zgarnięcia jest aż 11 e-booków z różnych okresów twórczości autora. Akcja będzie trwała 2 tygodnie.

Feliks W. Kres (Witold Chmielecki) to jeden z pierwszych polskich autorów, którzy zabrali się za pisanie opowieści fantasy, przez wielu nazywany prekursorem gatunku w Polsce. Ma na koncie pierwsze w historii opowiadanie fantasy, które zostało wydrukowane w profesjonalnym czasopiśmie (konkretnie „Fantastyka” w 1983). W 1992 otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla za „Króla Bezmiarów” (powieść roku), którego możecie mieć już za złotówkę w BookRage. Warto jednak zapłacić więcej, bo Kres jest autorem wyjątkowym – jego świat Szereru ma spójne prawa fizyki, biologię, chemię i ekonomię, co nie zdarza się w wielu cyklach fantasy.

W podstawowym pakiecie, który można kupić za 1 zł lub więcej, znajdują się: „Strażniczka istnień”, „Gówno”, „Król Bezmiarów” i „Północna granica”. Za minimum 35 złotych można kupić dodatkowo: „Pani Dobrego Znaku”, „Porzucone królestwo” i „Klejnot i wachlarz”. Płacąc więcej niż aktualna średnia (w chwili pisania artykułu 37,06 zł) otrzymacie ponadto książki: „Piekło i szpada” oraz „Grombelardzka legenda”. Za 45 złotych można dostać także: „Tarcza Szerni” i „Jeźdźcy równin”. W efekcie można zdobyć całą serię „Zjednoczone królestwa” i prawie wszystkie pozycje z Księgi Całości (poza opowiadaniem „Miód dla Emiry”, wydanym w „Magii i Mieczu”). Możliwe, że niektóre z książek macie już z poprzednich edycji BookRage'a, ale jeśli nie, to niepowtarzalna okazja, by za jednym zamachem zgarnąć wszystko.

Pieniądze w ramach tej akcji podzielić możemy tradycyjnie pomiędzy trzy podmioty: autora - Feliksa W. Kresa, BookRage oraz Fundacja Nowoczesna Polska, odpowiedzialną między innymi za projekt Wolne Lektury.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)