Kurs Dogecoin rośnie. Reddit kreuje memiczną kryptowalutę niczym akcje GameStopu

Kurs Dogecoin rośnie. Reddit kreuje memiczną kryptowalutę niczym akcje GameStopu

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
29.01.2021 15:30, aktualizacja: 29.01.2021 16:36

Redditowi inwestorzy próbują odzwierciedlić wzrost wartości akcji Gamestopu, kupując kryptowalutę "Dogecoin", stworzonej pierwotną jako żart. To kolejny ich krok po wprowadzeniu restrykcji przez Robinhood Markets.

W szczytowym momencie Dogecoin odnotował wzrost o 1421 proc. według danych z CoinMarketCap. W chwili pisania artykułu kurs kryptowaluty wynosi mniej niż 6 centów, a użytkownicy Reddita chcą, aby jego wartość wzrosła do 1 dolara amerykańskiego. W szczytowym momencie jeden Dogecoin był wart 0,072330 USD.

Obraz

Obecnie DOGE znajduje się na dziesiątym miejscu w rankingu wartości krypytowalut. Jej kapitalizacja przekracza już 7,2 miliarda dolarów, a w ciągu ostatniej doby łączna kwota zakupów i sprzedaży dogecoin wyniosła prawie 36 miliardów dolarów. Na rynku znajduje się 639 miliardów dogecoinów.

W DOGE inwestują dokładnie te same grupy, które powiązano z ostatnimi wydarzeniami związanymi z wzrostem wartości akcji GameStop. Jeśli nie słyszeliście co wydarzyło się na amerykańskiej giełdzie 27 stycznia, warto zapoznać się z artykułem Kamila Dudka. Aktualnie w dogecoin inwestują dwie grupy Redditowe – r/WallStreetBets oraz r/SatoshiStreetBets. Użytkownicy promują także #DogeTo1dollar, czyli akcję podbijania wartości DOGE.

Niektórzy doszukują się także wsparcia w jednym z wpisów Elona Muska. Miliarder aktywnie komentował wszystkie ostatnie działania Reddita. Teraz na swoim profilu udostępnił także bardzo wymowny tweet, nawiązując do wzrostów DOGE. Z resztą Elon Musk ma sporo wspólnego z kryptowalutami. Dzisiaj jednym wpisem wpłynął także na kurs Bitcoina..

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kryptowalutę taką jak dogecoin może stworzyć każdy. Nie trzeba do tego eksperckiej wiedzy programistycznej. Istnieją chociażby takie serwisy jak cryptonotestarter.org, które przeprowadzą was krok po kroku. Wystarczy wykorzystać istniejący już kod, który znajdziecie na GitHubie i dokonać w nim niewielkich zmian. Całość powinna wam zająć 10-20 minut, a potem możecie osiągnąć taki sukces jak Dogecoin. Pojawić się nawet na samochodzie biorącym udział w wyścigach NASCAR.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)