Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 przyniosła problemy z przeglądarką Google

Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 przyniosła problemy z przeglądarką Google

Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 przyniosła problemy z przeglądarką Google
03.05.2018 14:51

W poniedziałek oficjalne wydana została pierwsza tegoroczna duża aktualizacja Windows 10. Nowa wersja przynosi dawkę nowości, usuwa część funkcji i niestety, sprawia również problemy. Użytkownicy Windowsa po zainstalowaniu April Update skarżą się na zawieszanie się systemu i aplikacji.

Najczęściej wymieniana jest przeglądarka Google Chrome, która zawieszą się i sprawia, że komputer może nie reagować na żadne polecenia. Jedynym wyjściem pozostaje wówczas wyłączenie i ponowne uruchomienie komputera. Warto zauważyć, że problem jest poważny – przeglądarka Google jest najpopularniejszą na komputerach z Windowsem.

Serwis Softpedia informuje, że problem jest już znany firmie Microsoft. Ponadto jak wynika z postów zamieszczonych na forum pomocy Microsoftu, nie jest on ograniczony wyłącznie do Google Chrome. Problemy sprawiać ma również wbudowana w system asystentka Cortana. Oczywiście należy pamiętać, że lista nie jest zamknięta i problemy mogą pojawić się także podczas używania innych aplikacji.

Obecnie proponowane są dwa obejścia błędów. Pierwszy sprowadza się do próby uśpienia i wybudzenia systemu operacyjnego, co np. w laptopach można osiągnąć poprzez zamknięcie i otworzenie pokrywy. Druga metoda to skorzystania z kombinacji klawiszy Windows + Ctrl + Shift + B. Jeśli system zareaguje, powinniśmy usłyszeć krótki sygnał dźwiękowy.

Jedynym stałym rozwiązaniem problemu Google Chrome pozostaje przesiadka na konkurencyjną przeglądarkę. Microsoft obecnie pracuje nad odpowiednią łatką, która może pojawić się 8 maja, podczas comiesięcznych wtorkowych aktualizacji oprogramowania Microsoftu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (160)