Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

[MyDevil.net] Niebo dla Webdewelopera

Nikomu nie trzeba chyba mówić, że konkurencja w sieci jest ogromna. Chcąc wpasować się we współczesne realia, moim zdaniem nie wystarcza dobre pozycjonowanie, wypasiony graficznie layout, stosowanie bieżących technologii, takich jak html5 i css3, czy użytkowanie zewnętrznych API niezależnych dostawców usług.

W mojej opinii tak naprawdę, aby się wyróżnić, należy wzmagać interakcję z użytkownikiem oraz zadbać o unikalną funkcjonalność naszej witryny. W erze smartfonów i tabletów myślę, że o to nietrudno, bo można tworzyć dodatkowe aplikacje opierające się na usługach, jakie świadczy nasza witryna. Oczywiście jest to tylko jeden przykład, a mobilnych systemów operacyjnych jest coraz więcej.

Rozwiń skrzydła, pokaż rogi

W dobie takich cudeniek, jak Raspberry Pi, Arduino i różniastych modułów elektronicznych pod wszelkie dostępne interfejsy, może najść nas myśl, że trafionym pomysłem byłaby integracja naszego domowego laba z serwerem produkcyjnym. Mając umiarkowany ruch na stronie, możemy zechcieć przetestować skuteczność nowych możliwości naszych aplikacji pod względem ich powodzenia, prawda?

Technik na pomysłowe aplikacje wspierające nasze witryny jest wiele. Pytanie, jak to wszystko spiąć w całość? W jaki sposób, dysponując niewielkim budżetem i zapleczem kadrowym, rozwinąć skrzydła? I w końcu: czy decydując się na środowisko produkcyjne, musimy rezygnować z możliwości dostarczanych przez domowego laba?

Uważam, że wachlarz ofertowy większych dostawców często jest niedopasowany do potrzeb przeciętnego webdewelopera czy sektora MŚP. Najwięksi dostawcy częstokroć oferują zaledwie gołe konta na potrzeby współdzielonego hostingu wirtualnego bądź dostęp do VPS. Wobec powyższego zatem, w przypadku dzierżawy konta u dużego dostawcy, z perspektywy małej firmy czy niezamożnego webdewelopera, mamy do wyboru: armatę na muchę lub wodny pistolet na słonia.

Wertowałem wiele ofert i korzystałem już z wielu usług. Powiem jedno - dla mnie, po tylu latach, dopiero wybór konta shell w MyDevil.net był trafieniem w sedno. Jako powszedni użytkownik systemów z rodziny GNU/Linux długo zwlekałem z zakładaniem konta w MyDevil.net z powodu specyfiki platformy BSD. Teraz tego żałuję - moje obawy co do trudności czy komplikacji w obsłudze okazały się kompletnie nieuzasadnione. Poniżej możecie przeczytać namiastkę moich argumentów, które zdecydowały o moim wyborze.

Bez oversellingu

Nie ma nic gorszego niż dzierżawa kont z parametrami, które okazują się być reklamowym picem na wodę. Do oversellingu najczęściej dochodzi, gdy wybiera się ofertę (o zgrozo!) z aukcji. Dość, że częstokroć taki serwer tak naprawdę ma inne zadanie, to i jeszcze jego właściciel/dzierżawca VPS-u chce na tym zarobić. No, efektów takiej współpracy można się spodziewać - częste „pady” i spadki wydajności to chleb powszedni w takich przypadkach. Oversellingu dopuszczają się nie tylko handlarze aukcyjni, ale także niektóre nawet duże firmy hostingowe.

MyDevil.net istnieje od 2008 roku, a doświadczenie administratorów sięga wielu lat wstecz. Przez ten cały czas administratorzy dbali i dbają o bezpieczeństwo, stabilność i rozwój oferowanych przez siebie usług, co widać choćby po ofercie w MyDevil.net. Moją uwagę przykuł nieograniczony transfer miesięczny dla każdego z kont, wpis o koszulkach i uptime'ie serwera. Zaraz po opłaceniu postanowiłem przekonać się na własnej skórze, czy przypadkiem nadwyżka parametrów tych kont nie jest marketingową ściemą. Uważam, że absolutnie nie jest.

Bezpieczny dostęp do usług

Bezpieczeństwo jest podstawą oferowanych kont shell w MyDevil. Świadczy o tym przykładny wachlarz wszelkiego rodzaju zabezpieczeń. Po pierwsze - dostajemy dostęp do różnych paneli po bezpiecznej, szyfrowanej transmisji https. Wśród tychże paneli znajdują się: webmail (Roundcube, Atmail, SOGo), dostęp do phpMyAdmin, phpPgAdmin oraz panel z naszymi statystykami. Poczta jest chroniona oprogramowaniem antywirusowym i szeregiem filtrów antyspamowych, w tym także graylistingiem.

Mało tego, nasza domyślna subdomena, która rozpoczyna się naszym loginem do konta w domenie mydevil.net, również jest w taki sposób zabezpieczona. Do szeregu zabezpieczeń należy również dodać niebagatelną kwestię - pełną izolację plików użytkowników. Taka izolacja daje nam pewność tego, że nawet jeśli z pewnych przyczyn będziemy musieli ustawić pełne uprawnienia dla jakiegoś pliku czy katalogu, to w efekcie i tak nikt spośród użytkowników nie będzie w stanie nawet odczytać pliku/folderu z takimi uprawnieniami.

Backup jest sporządzany codziennie w godzinach 1.00 - 3.00 na oddzielnym serwerze kopii danych. W tym przedziale czasowym zabezpieczane są bazy danych, folder /home oraz katalogi domowe na pozostałych serwerach, repozytoria, konta pocztowe itp. Ogólnie rzecz ujmując kopia bezpieczeństwa obejmuje praktycznie wszystkie usługi za wyjątkiem serwera torrentowego.

Dla wygody użytkowników są tworzone również snapshoty. Nie można ich traktować jako backupu gdyż nie są przechowywane na zewnętrznym serwerze. Takie zabezpieczenie przydaje się w wypadku gdy dojdziemy do wniosku, że z naszej winy dokonaliśmy fatalnej pomyłki na „żywym ciele”. Oczywiście snapshoty możemy sami przywracać bez uprawnień roota.

Dane (backup i snapshot) możemy przywrócić do stanu sprzed dwóch tygodni. Jest to okres gwarantowany, niemniej ze swoich obserwacji mogę potwierdzić, że okres ten jest zazwyczaj dłuższy na korzyść użytkownika.

Autorskie narzędzie Devil

Jak dotąd w środowisku produkcyjnym CPanel czy DirectAdmin uważałem za wygodne panele do zarządzania stronami. Wiersz poleceń jest dla mnie również wygodny i przystępny, jednak w żadnej z napotkanych ofert (wyłączając VPS) nie miałem tego szczęścia, by móc stawiać czy konfigurować witryny z pomocą wspomnianego wiersza. Rozłożyłem się kompletnie na łopatki po tym, jak zobaczyłem, co zrobili Panowie z MyDevil.

Otóż stworzono autorskie narzędzie devil. Jest ono dobrze przemyślane, gdyż po pierwsze - polecenia są bardzo krótkie. Po drugie - narzędzie to wspiera autouzupełnianie basha. Pięcioma poleceniami jesteśmy w stanie przygotować konto na naszą stronę. Nie mogę pominąć również faktu, że każde z kont w domyślnej konfiguracji ma dostęp do ogromu niezbędnych aplikacji. Zatem po niespełna kilku poleceniach wystarczy pobrać wget-em CMS, który chcemy postawić, rozpakować go, zainstalować i... cześć pracy.

Moim zdaniem panele takie jak CPanel czy DirectAdmin blado wyglądają w tym świetle. Zaiste - narzędzia te może są wspaniałe, a nawet idealne dla webmasterów. Niemniej uważam, że ceną za przystępność, jaką oferują CPanel czy DirectAdmin oraz tym podobne rozwiązania, jest nasz czas. Uważam zatem, że nie tylko webdeweloperzy powinni wziąć ten czynnik pod uwagę.

Autorskie narzędzie devil jest cały czas rozwijane za sprawą wdrażania coraz to nowych możliwości do kont shell w MyDevil.net. O planach związanych z narzędziem devil napisałem w akapicie z nagłówkiem „Devil Web UI”.

Szybki Nginx z obsługą .htaccess

Podstawą webserwera w MyDevil.net jest szybki Nginx. O jego zaletach nie będę się rozpisywał, gdyż w sieci krąży pełno testów wydajnościowych w zestawieniu Nginx/Apache/LightHTTPd. Devilowe wdrożenie Nginx w stosunku do konkurencji nie byłoby specjalnie zaskakującą implementacją, gdyby nie jeden istotny szczegół. Na chwilę obecną Nginx oficjalnie nie ma żadnego modułu czy wtyczki, która pozwalałby na konfigurację witryn plikiem .htaccess. W MyDevil.net mamy pełną obsługę .htaccess i - co ważne - na rozproszenie konfiguracji nie trzeba długo czekać.

Nginx w MyDevil.net pracuje w wysoko wydajnej konfiguracji za sprawą systemu plików ZFS. W tym przypadku pliki .htaccess niemal w całości odczytywane są z pamięci RAM, tylko niewielki odsetek odczytów pochodzi z dysku SSD. Jest to istotna informacja, ponieważ dzięki temu wydajność Nginxa zostaje zachowana mimo obsługi znanego z Apache .htaccess.

Bazy danych

Baza danych to kręgosłup każdej współczesnej witryny. W różnych ofertach wielu dostawców nie można się za bardzo spodziewać różnic ofertowych, które zazwyczaj ograniczają się do MySQL i phpMyAdmin. W ofercie MyDevil.net na tym polu mamy pełną swobodę. Otóż mamy dostęp do: MySQL, SQLite, PostgreSQL i MongoDB. Poza najczęściej wykorzystywanymi bazami istnieje dostęp do paneli, takich jak phpMyAdmin i phpPgAdmin.

Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań aby instalować własne oprogramowanie bazodanowe. Do tego wymagane jest odpowiednie konto shell, o czym można przeczytać poniżej. Uwzględnić jednak należy techniczne możliwości konta oraz konieczność utrzymywania takiej bazy we własnym zakresie.

Uruchamianie własnego oprogramowania

Jak dotąd nie miałem potrzeby instalacji własnego oprogramowania, niemniej warto wiedzieć, że taka możliwość jak najbardziej istnieje dla kont IRC2 i wyższych po uprzednim kontakcie z administratorem. Zanim zainstalujemy własne oprogramowanie warto wpisać początkową frazę polecenia i wcisnąć dwukrotnie klawisz tab. Ja pykłem tab dwukrotnie na czysto i zostałem mile zaskoczony takim oto widokiem:

Uruchamianie aplikacji serwerowych

Możemy również uruchamiać aplikacje serwerowe, nasłuchujące na konkretnym porcie. Zanim jednak tego dokonamy należy zarezerwować sobie taki port, aby nikt inny z użytkowników nie miał do niego dostępu. Jeśli port jest już zarezerwowany, system odrzuci bindowanie.

Sieve

Jest skryptowym językiem do zarządzania korespondencją mailową. Uważam, że jest bardzo potężnym narzędziem, bo oferuje ono znacznie więcej w odróżnieniu od standardowych możliwości konta pocztowego, takich jak Catch-All czy systemu wiadomości urlopowych. Przykładowo za pomocą Sieve możemy określić wielkość załącznika w mailu, a wiadomości o niepożądanej wielkości możemy odrzucać. Oczywiście jest to tylko przykład; zainteresowanych odsyłam po więcej do wiki MyDevil.

Jabber z transportem gadu-gadu

Na kolejny duży plus moim zdaniem zasługuje obsługa XMPP wspieranego serwerem Prosody. Myślę, że na dzisiaj nie należy ignorować tego rodzaju protokołu, tym bardziej że za sprawą transportów mamy zwiększoną szansę na komunikację z konsumentem za pośrednictwem różnego rodzaju komunikatorów. Jako że korzystam od dłuższego czasu z tego rozwiązania, przyznam, że na dzisiaj należy się nieźle postarać, aby natrafić na stabilny serwer.

Przykładowo, korzystając z tej usługi dostarczanej w ramach Google Apps, natrafiamy na nieznośne ograniczenie - nikt spoza listy znajomych do nas nie napisze przed uprzednią autoryzacją z naszej strony. Pozostali oferenci utrzymują niechlubny trend. Niektórzy zrezygnowali z dostarczania bezpłatnej obsługi na rzecz pobierania dość wysokich opłat, reszta konkurencji zaś boryka się z utrzymaniem stabilności.

Nowości

Oczywiście Administratorzy MyDevil.net nie próżnują. Poza zabiegami związanymi z bezpieczeństwem i stabilnością naszych kont, prowadzona jest także lista TODO. Jako że już jakiś czas dzierżawię konto w MyDevil.net, mam ten przywilej, że mogę się pochwalić dwiema przykładowymi nowościami, które zostaną wdrożone za pewien czas.

Kaskadowe rozpraszanie konfiguracji php

Jest to nowość, którą sam zaproponowałem i Panowie z MyDevil pozytywnie przychylili się do jej wdrożenia. Otóż, zakładając, że zechcemy kilka różnych instalacji z systemami CMS w konfiguracji multisite, możemy natrafić na sporą niedogodność w konfigurowaniu każdej z witryn plikiem php.ini.

Czy przyjemnym byłoby ręczne nadpisywanie konfiguracji php dla każdej z podstron, zakładając, że główna instalacja naszego CMS będzie miała odrębne wymagania lub parametry dla pliku php.ini w stosunku do podstron w tym systemie? Do czasu, gdy mamy „luz” w takiej instalacji i nie mamy zbyt wielu stron - jest ok. Ale co w przypadku, gdy utworzymy np. 1000 takich podstron, a zmiana w konfiguracji okaże się konieczna?

Przyszło mi na myśl, że w takich wypadkach konfiguracja w php.ini powinna się rozpraszać analogicznie do metody rozpraszania ustawień .htaccess - kaskadowo. Wątpię w to, aby masowi usługodawcy wdrażali taką funkcjonalność, niemniej w MyDevil.net taka możliwość naprawdę umili i uprości nam życie.

Devil Web UI

Pisałem już o wspaniałym i unikalnym narzędziu devil. Z racji faktu, że wspomniane narzędzie jest rozwijane cały czas, przewidywana jest implementacja webowego odpowiednika tego narzędzia w nieco dalszym terminie. W pewnych warunkach na pewno okaże się ono przydatne. Kto wie, czy to nie będzie podstawowe narzędzie dla nowych/początkujących użytkowników? Wiem jedno - można liczyć w końcu na panel, który będzie nie mniej przemyślany od samego narzędzia devil.

Zakończenie

Uważam, że konta oferowane w MyDevil.net stanowią kawał solidnego, administracyjno-programistycznego majstersztyku. Widać to choćby po błyskawicznej reakcji Administratorów na nieprzewidziane zdarzenia czy po ofercie i tym, że funkcjonalność kont cały czas jest wzbogacana. Mój wybór padł na MyDevil.net przede wszystkim ze względu na nieograniczony transfer miesięczny, świetne wsparcie techniczne i bogate możliwości. Dzierżawiąc takie konto shell, mam tę świadomość, że naprawdę jestem w stanie tworzyć witryny, na widok których konkurencja po prostu zzielenieje z zazdrości albo naciągnie się na astronomiczne koszta. 

internet bezpieczeństwo serwery

Komentarze

0 nowych
  #1 29.06.2012 13:56

Sam korzystam z MyDevil i prawie wszystko jest cacy, ale z jednym się nie zgodzę - overselling.
Postaw na nim chociażby coś niewielkiego w PHP, jakieś forum, CMSa, coś takiego typu. Niestety szybkość działania jest bardzo daleka od takiej, jaką chciałoby się mieć. Wiadomo, to nie jest VPS, ale na wielu sharedach (bez nginx) widziałem znacznie lepsze działanie.

Gotów byłbym za konto zapłacić 50-60% więcej niż kosztuje obecnie, byleby to działało lepiej.
No ale jest jak jest, ideałów nie ma i MyDevil do wyjątków nie należy.

Aha, jeszcze jedna rzecz... jest to jedyny hosting jakiego używałem z którym są problemy z pocztą na Windows Phone (dokładniej, wysyłka przez SMTP, bo IMAP/POP działają ok). Problemu nie udało się rozwiązać pomimo kontaktu z administracją i jest on zwalany na WP, pomimo, że w kilku innych firmach żadnego problemu nie ma.

  #2 29.06.2012 14:04

Mi tam działa poprawnie, może lukasamd przesadziłeś z pluginami:)

Igloczek   8 #3 29.06.2012 14:04

Świetny wpis.
Szukam właśnie serwera pod sklep internetowy - czytałem właśnie na temat LEMP, własnej konfiguracji na chmurze/dedyku, ale widzę że może by było warto skorzystać z ich usług.

Tler   1 #4 29.06.2012 14:15

Też zdziwiłem się jak to wszystko prosto można skonfigurować oraz jakie możliwości daje do wykorzystania.
Mogliby jeszcze pośredniczyć z domenami, bo chętnie też tam będę to trzymać ze względu na świetny support.

KyRol   19 #5 29.06.2012 14:16

@lukasamd: Co działania prędkości CMS z Tobą się nie zgodzę, kto wie czy po zlocie nie wystosuję jakiegoś testu skoro jeszcze dzierżawię konto u dostawcy, którego zmieniłem na MyDevil. Co do poczty - skoro windowsowa poczta Ci nie działa, to powiedz mi od czego jest obsługa techniczna m$? Uważam, że administratorzy są bardzo kompetentni i skoro tak uważają to może warto jednak się pokusić o kontakt z odpowiednią obsługą?

  #6 29.06.2012 14:23

Większość cmsów w standardowej konfiguracji 'muli' - ot, czysty wordpress generuje się prawie pół sekundy, a to bardzo dużo. Wymuszone, globalne cache tylko wkurzyłoby użytkowników, dlatego należy instalować własne wtyczki do cache - 'wp-super-cache' na mydevil daje niesamowitego kopa.

A co do poczty i WP - bez odpowiednich informacji nie można nic zdziałać. Poczta działa prawidłowo na większości klientów, bez urządzenia z 'WP' do testowania wiele zrobić nie mozna ;-)

  #7 29.06.2012 14:28

@KyRol:
Nie działa mi skrzynka w mojej domenie stworzona w MyDevil. Tzn. nie można z niej wysłać wiadomości z poziomu telefonu z Windows Phone (z np. Outlooka jest ok). Próbowałem szyfrowane, nieszyfrowane, wymuszane SSL, ręczne wbijanie portu, instalacja certyfikatu... nic, klapa, nie żyje.
Skrzynki utworzone u innych dostawców (ViHost, Linuxpl, Mzone, VipServ, Home.pl) tego problemu nie mają... nie będę się więc doszukiwał jakichś problemów po stronie telefonu, ale właśnie po stronie hostingu.

arhu   1 #8 29.06.2012 14:30

@lukasamd: Wybacz ale w zupełności się z Tobą nie zgodzę. Na md mam konto od ponad roku.
Trzymam dwa wordpressy, dwa fora mybb, redmine, imageboard, kilka deweloperskich projektów i popełniłbym grzech mówiąc że cokolwiek chodzi wolno. Czysty wordpress z wtyczką wp-supercache zapi*** jak mała wyścigówka i dam rękę że chodzi szybciej niż na niejednym sharedzie czy nawet vps'ie.

cyryllo   18 #9 29.06.2012 14:31

A jak jest z tym proxy z USA? można wtedy korzystać z np netfix-a?

  #10 29.06.2012 14:33

Wg mnie mają jeszcze jednego dużego plusa w postaci VPN - dostępny w paru lokalizacjach (w tym 2 polskie) zarówno przez OpenVPN jak i PPTP.

"Dzierżawiąc takie konto shell, mam tę świadomość, że naprawdę jestem w stanie tworzyć witryny, na widok których konkurencja po prostu zzielenieje z zazdrości albo naciągnie się na astronomiczne koszta. "

Nie widzę związku z posiadaniem konta w MyDevil.

Autor edytował komentarz.
cyryllo   18 #11 29.06.2012 14:54

a na marginesie to jest rozumiem sponsorowany wpis?

KyRol   19 #12 29.06.2012 14:55

@bartek46op: poczytaj uważnie trzeci akapit mojego artykułu i pomyśl.

KyRol   19 #13 29.06.2012 14:58

@cyryllo: Czemu tak uważasz? Piszę ze swojej perspektywy jako użytkownika. Od dawna szukałem hostingu z shellem. Potwierdzają to moje wcześniejsze komentarza w różnych zakątkach portalu i blogów Dobrych Programów....

cyryllo   18 #14 29.06.2012 15:19

@KyRol cytuję "MyDevil.net istnieje od 2008 roku, a doświadczenie administratorów sięga wielu lat wstecz. Przez ten cały czas administratorzy dbali i dbają o bezpieczeństwo, stabilność i rozwój ....."

To zdanie jest typowym Pr-em ;)

Ceny maja przystępne lecz 10mb/s nie powala. Sam mam teraz w domu serwer na łączu 6mb/s więc mi wystarcza :) do developerki i innych rzeczy. Ale jakby co wiem gdzie szukać :)

A jak jest tym proxy z USA ? można się podczepić i używać usług dostępnych tylko w stanach?

  #15 29.06.2012 15:27

@cyryllo: można... A gdzie masz łącze 10mb/s, jeśli można spytać? :P

  #16 29.06.2012 15:50

10 mb/s dotyczy wyłącznie serwera torrentowego.

  #17 29.06.2012 15:51

@Autor: funkcjonalność to nie funkcja. Nie ma czegoś takiego jak "nowe funkcjonalności".

arhu   1 #18 29.06.2012 16:10

@cyryllo: mydevil.net istnieje afaik od 2004/5 roku. I ma łącze 1gbit a nie 10mb/s.

RONINZGR   4 #19 29.06.2012 17:01

Według mnie to również świetnie naskrobany tekst marketingowy.

  #20 29.06.2012 17:22

@cyryllo: co do VPN - można... a gdzie masz 10mbps? :P

tfl   8 #21 29.06.2012 17:57

mydevil.net

owszem, owszem.... tutaj potrzebna jest prezentacja miny:

http://3.bp.blogspot.com/-1h09YmTJzu8/TjBUYSQXpQI/AAAAAAAABFM/9pU_U11wSCo/s400/B...

FaUst   13 #22 29.06.2012 18:17

Jakby jeszcze proxy do VPNa dorzucili z chęcią bym kupił :)

  #23 29.06.2012 18:28

Cyryllo: Może i to je PR, ale zasługują :)

10mb/s ?
O ile się orientuję, wget podaje prędkość w MB/s.
Aby otrzymać mb/s trzeba otrzymaną wartość pomnożyć przez 8, czyli:
25,2 * 8 = 200mb/s
A to tylko jeden użytkownik. Pomyśl jaki jest sumaryczny transfer.

Co do rezerwowania wyraziłeś się trochę nieprecyzyjnie.
Możemy rezerwować tylko niezarezerwowane porty a system odrzuca bindowanie jeżeli nie mamy rezerwacji na dany port. Co więcej, jeżeli potrzebuje np. tylko UDP i nie zarezerwujemy TCP, ktoś inny może bez problemów to zrobić i wykorzystać.

Z nowości warto wspomnieć o obsłudze TSDNS.

Względem snapshotów, to ja mam ich 155 (jeden dziennie) więc praktycznie nie są one na razie usuwane.

tfl   8 #24 29.06.2012 19:28

@MrFaust

a zapytaj... ;)

  #25 29.06.2012 19:32

Korzystam z tej firmy około roku polecam serdecznie szybka pomoc techniczna , Tanio i bezawaryjnie Polecam serdecznie

  #26 29.06.2012 19:36

@MrFaust: przecież jest - wszystkie konta z dostępem do VPN maja ostęp do proxy w tych samych lokalizacjach.

KyRol   19 #27 29.06.2012 20:10
KyRol   19 #28 29.06.2012 20:36

@cyryllo:
akurat ten fragment tekstu powstał tylko dlatego, że postanowiłem wspomnieć o handlarzach aukcyjnych. O aukcjach zaś napisałem tylko ze względu na nieświadomość niektórych czytelników. Co na aukcjach można kupić dobrego i taniego to można, ale uważam, że też należy ludzi przestrzegać przed zakupem bubli aukcyjnych.

@RONINZGR:
@cyryllo:

Po prostu shell w MD dzierżawię od niedawna i jestem pod wrażeniem. Być może jest coś, o czym nie wiem i znacie jakieś lepsze oferty kont shell w tym przedziale cenowym na polskim rynku? Jak wspomniałem - skoro mi wyskakujecie z zarzutami, to co wam szkodzi przejrzeć moje komentarze?

cyryllo   18 #29 29.06.2012 21:22

w domu mam 6mb w świat w upc. Nie jest to dsl ale mi wystarcza. W pracy mam 1GBit/1Gbit :)

Za taką cenę i z takimi możliwościami to rzeczywiście jest godny uwagi. Tak jak pisałem wcześniej na razie mi ie trzeba ale kto wie ;)

Jak dobrze przeczytacie na stronie to jest ograniczenie do 10mbt/s dla torrentów. Nie ma wzmianki o ograniczeniach dla pozostałych usług. Myślę że jakiś qos dba o to i że jak jest wolne łącze to daje ci je, jak jest więcej pijawek to ucina każdemu po równo.

Najlepszą reklamą jest marketing szeptany ;) a najlepszy jak robią go niechcący zadowoleni klienci :)

  #30 29.06.2012 21:24

@Autor: jestem pewien, że kilkukrotnie użyłeś "funkcjonalności" w złym kontekście. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7526 Funkcjonalność nie jest funkcją i nie ma liczby mnogiej.

Chocimir   2 #31 29.06.2012 22:07

Ja jestem pewien, że funkcjonalność to nie funkcja.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7526

KyRol   19 #32 29.06.2012 22:20

@Chocimir: na pwn są stare zasady, a na sjp nowe. Jesteś w stanie rozstrzygnąć kto ma rację?

  #33 29.06.2012 22:29

@Autor: Ja również jestem pewien, że popełniłeś błąd. Ale jeśli chcesz - możesz upierać się przy swoim. Zauważam jedynie, że pomiędzy PWN, gdzie wypowiada się ekspert, a czymś jak sjp.pl jest spora różnica merytoryczna. Poza tym - definicja na sjp.pl jest poprawna, tylko Ty rozumiesz ją na swój, utarty już i błędny, sposób.

KyRol   19 #34 30.06.2012 01:48

@ng:
@Chocimir:

No dobrze już, dobrze. Na sjp.pl też jest odnośnik do drukowanej publikacji, ale na przyszłość już będę pisał po staremu. Tym razem nie wprowadzę poprawek do tekstu gdyż musiałbym wiele zmieniać. Skoro już tak wielu użytkowników przeczytało wpis, to w tekście już mieszał nie będę. W zasadzie wpis skupia się merytorycznie na czym innym i proszę już o spokój w sprawie tego nieszczęsnego sformułowania.

  #35 30.06.2012 09:36

cyryllo:

Ograniczenie jest tylko na torrenty. Mają na tyle duży zapas łącza, że nie potrzebują qos na maszynie shellowej (jest kilka fizycznie różnych serwerów, np. shell, java, torrent). Jeżeli jakimś cudem zostanie zapchane łącze 1Gbit, to prawdopodobnie Mydevil po prostu się pożegna z użytkownikiem zakłócającym działanie serwera.

Jeżeli klienci są zadowoleni, to chyba dobrze?

cyryllo   18 #36 30.06.2012 23:11

@pm7

Nie wiem jaką maja przepustowość, ale myślę że raczej nie dają zwykłemu użytkownikowi tego 1Gb/s ani połowy z tego :P

Najważniejsze jest że są zadowoleni :D i finito :P

Xmerof   2 #37 01.07.2012 16:37

Panowie, a jak jest z Pythonem na tym? Widzę, że mają tam Django, ale ja piszę swojego własnego Frameworka, odpali?
I jak to ma się w porównaniu z linuxpl.com, gdzie obecnie stoi mój eksperyment. Chodzi mi o te problemy z obsługą for i tak dalej, nie ukrywam, że w przyszłości na portalu chciałym uruchomić forum, a na linuxpl jakoś większych zacięć nie ma, czasem trzeba chwilkę poczekać.
No i czy ich VPN pozwala na postawienie proxy z własnego kompa, by np. przedstawić swoje IP pod amerykańskie pod Hulu?

Autor edytował komentarz.
  #38 01.07.2012 16:46

@Xmerof:
To głównie ja narzekałem na wydajność, więc powiem: po ostatnich zmianach na serwerze z bazami danych, jest wyraźnie lepiej. Nie jest to ideał, no ale zawsze mniej do narzekania :)

Co do VPN/Proxy/Tunelu, to może to więcej Ci powie:
http://www.wiki.mydevil.net/Proxy
http://www.wiki.mydevil.net/VPN
http://www.wiki.mydevil.net/Tunelowanie

FaUst   13 #39 01.07.2012 19:28

Coraz ciekawiej to wygląda :) Zaczynam poważnie zastanawiać się nad 'degradacją' pakietu w HideIPVPN

KyRol   19 #40 01.07.2012 21:09

@Xmerof: Co do linuxpl - mi wystarczało wrażeń przy padzie serwera. Za jednym razem co prawda była to jakaś 1.00 w nocy, ale usuwanie skutków awarii się niemiłosiernie przeciągało. Ponoć takie akcje zdarzają się częściej, w linuxpl nikt o tym nie informuje użytkowników.

Jeszcze sytuację bym zrozumiał jakby główny dostawca nawalił, ale wtedy tak nie było... Najgorszy jest fakt, że sprawę "padu" serwera/usług w tej firmie zmiata się pod dywan. Z resztą ja tak narzekam na linuxpl a są jeszcze gorsi dostawcy. Niemniej po tym incydencie rozpoczęły się moje poszukiwania za hostingiem z shellem.

Co do forum powiem tak: jak forum to i pewnie jakieś załączniki, jak jakieś załączniki to może się przydać jakiś lepszy speed. Zaciągnij sobie dokładnie ten sam plik z mintem (popatrz na screenshoty z wpisu) i porównaj transfery...

Autor edytował komentarz.
Moskital   4 #41 01.07.2012 23:10

Jestem użytkownikiem MD od niedawna, ale już na ten moment mogę powiedzieć - ta firma, z jej podejściem (czyli podejściem supportu), jej ofertą (np. nginx + htaccess - nikt tego nie ma!) jest najlepszym co może spotkać człowieka zmęczonego kiepskim supportem, utrudnionymi konfiguracjami czy częstymi padami.
Ludzie, którzy tam pracują - znają się na rzeczy, do każdego problemu podchodzą z wielkim zapałem i chęcią pomocy. I mam wrażenie, że tu nie tylko chodzi o zatrzymanie klienta przy sobie. Oni po prostu są pasjonatami-technikami :) Oni się na tym znają, żyją tym i z tego żyją. Dlatego życzę im jak najlepiej.

Przytyk Łukasza o "zamulanie" nie jest wyssany z palca, ale właśnie ostatnio zauważam poprawę działania RoR oraz samych baz. Nic nie jest doskonałe, ale chłopcy mają Devila, który tak prosto i to z konsoli robi wszystko, że naprawdę chylę czoła i proszę o więcej takich firm, takich pomysłów i na koniec... takich cen za pakiet.

KyRol   19 #42 02.07.2012 02:17

@Moskital: jakbyś zauważył, to lukasamd we wszystkich swoich komentarzach na siłę, trochę nawet bez zastanowienia doszukiwał się dziury w całym. Świadczyć może o tym choćby fragment jego komentarza "To głównie ja narzekałem". Nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, niemniej lukasamd potrzebował tu kilku podejść aby cokolwiek sobie udowodnić.

Co do baz - Akurat inni komentujący byli w stanie potwierdzić co innego. Najwidoczniej mam najkrócej z was wszystkich konto na MD, bo w stosunku do mojego poprzedniego hostingu różnica jest na plus dla MD.

Autor edytował komentarz.
Moskital   4 #43 02.07.2012 05:15

@KyRol: sorry - chyba zgłosiłem Twój post do moderacji - to przez przypadek (bo myślałem, że to ikonka do cytowania).
Wracając do tematu - porównujesz MD do Twojego poprzedniego hostingu, dlatego nie jesteś obiektywny. Natomiast problemy z bazami były, być może dlatego, że ktoś się też na nie w MD "sadził": http://www.status.mydevil.net/status,52.html

Najpierw miałem przymuły, dopiero później przeczytałem newsa. Aby nie robić jakiegoś sztucznego flame'a stwierdzam wszem i wobec - MyDevil ma świetną ofertę pod każdym względem. Korzystam, będę korzystał, będę polecał :)

Jak tylko coś się "pokićka" - nie zapomnę o tym wpisie, by się znów przypomnieć ;)

  #44 02.07.2012 10:10

@KyRol:
Pisałem najpierw po moich dotychczasowych doświadczeniach i zdanie podtrzymuję - było naprawdę kiepsko. Możesz się z tym nie zgadzać, ale ja już wiele hostingów przeszedłem i nie napisałbym tego bez zastanowienia, tak jak ty piętnujesz czyjeś komentarze w swoich wpisach.

Fragment "to głównie ja narzekałem" odnosi się do tego, że W TYM WPISIE, tylko ja zwróciłem problem na wolne działanie. Nie wiem, może wszyscy tutaj są w miarę nowymi użytkownikami MyDevil, może nie wrzucali tam nic korzystającego głównie z PHP i MySQL... nie wiem, ale powód do narzekania miałem.
Dla Twojej wiedzy, dopiero niedawno MySQL został postawiony na lepszym sprzęcie:
http://www.status.mydevil.net/status,49.html

No i problem z Windows Phone o którym wspominałem (i który nie występuje w wielu innych firmach!) nadal jest obecny w MyDevil. Próbowałem wszystkiego co można było, nie przeczę, administracja starała się pomóc, ale rozwiązania nie znaleziono.

Proszę Cię natomiast o nie atakowanie kogoś w komentarzach, jak to masz w zwyczaju (nie pierwszy raz tak kogoś "wytykasz"). No chyba, że chcesz stracić czytelników i wyjałowić dyskusję tylko do twojego, jedynego słusznego zdania (nie wiem jak inni, ja tak dyskutować nie będę).

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #45 02.07.2012 11:08

@lukasamd: no ok, tylko powiedz mi, jak to jest, że użytkownicy, którzy mają o wiele dłużej konta ode mnie i was nie są w stanie potwierdzić akurat twoich zarzutów. Jasne, każdy ma prawo do wyrażania opinii za siebie, jednak w takich kwestiach niczego nie będę wyrokował po kilku dniach posiadania konta.

Co do Windows Phone inni też napisali, że z tym nie mają problemu. Akurat użytkownik Moskital niepotrzebnie się powołał na Ciebie więc napisałem o tym co myślę i tyle. Ja nie tworzę bloga tylko aby nabijać odwiedziny, posty czy komentarze. Wybacz, że tym razem się tak stało ale blog prowadzę aby między innymi zwalczać absurdy i hipokryzję.

Autor edytował komentarz.
Moskital   4 #46 02.07.2012 11:31

@KyRol: czemu miałem się nie powoływać na Łukasza? :) Po prostu uważam podobnie jak on. Może dlatego, że blisko współpracujemy i razem grzebaliśmy w MD, on ze swojej strony, ja ze swojej.

BTW: misja zwalczania absurdów i hipokryzji - całkiem zacna, jednakże mimo wszystko, jeśli chcesz, aby tutaj DYSKUTOWANO, pozwól innym mieć odmienne zdanie. I niech tu nie rządzi demokracja ("im więcej osób uważa, że jest dobrze, tym bardziej to oznacza, że jest dobrze"... bo to absurd i hipokryzja ;)), tylko komunikacja.

Nikt nie oczekuje, abyś wyrokował, niemniej to użytkownicy, którzy użytkują mogą wyrokować, a skoro im coś "nie bangla", to trzeba to wziąć pod uwagę. Jak przeczytasz mój poprzedni komentarz, sam stwierdzisz, że i tak o MD wypowiadam się w samych superlatywach, podobnie jak go określa Twój wpis. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest to hosting doskonały, więc wytykanie spraw, gdzie mogą być jeszcze lepsi nie jest niczym złym, a cenną informacją IMHO.

KyRol   19 #47 02.07.2012 12:20

@Moskital
@lukasamd:

Pozwólcie mi i innym podeprzeć się na opinii doświadczonych użytkowników. Moim zdaniem kilka/kilkanaście dni to nie czas, w którym można wyrokować cokolwiek. Ilość użytkowników negujących ot tak dla sportu niczego dobrego nie wnosi.

@Moskital: "czemu miałem się nie powoływać na Łukasza"

Wybacz, ale wprowadzanie zamieszania w związku z brakami w wiedzy czy doświadczenia w moim mniemaniu nie może być cenną informacją.

Proszę o konkrety. Skąd ten wniosek, że jego komentarze są ostatecznie wiążącą prawdą według Ciebie? Co z komentarzami doświadczonych bardziej od nas użytkowników w tej sprawie? Mam rozumieć, że w twoim mniemaniu są nieważne?

Autor edytował komentarz.
  #48 02.07.2012 12:50

@KyRol:
Z tego co napisałem można jasno wyczytać: z MD miałem do czynienia jeszcze przed 6 czerwca... przed zmianami dotyczącymi serwera baz danych. O ile dobrze pamiętam, konto zakładałem jeszcze w kwietniu. Jeżeli dla Ciebie to zbyt krótki okres czasu, aby wyrazić jakiekolwiek zdanie, no to trudno.

Druga rzecz, na jakiej podstawie oceniasz moje doświadczenie i moją wiedzę? Na jakiej podstawie wyrokujesz o wiedzy i doświadczeniu innych osób? Jakieś pozory? Może data rejestracji na portalu? Może data wzięta z księżyca?


"Co do Windows Phone inni też napisali, że z tym nie mają problemu"

Można wiedzieć gdzie? Jedynie samu (czyli osoba z MyDevil) napisał, że nie jest w stanie bez urządzenia z WP tego przetestować. Sprawdzę to jeszcze raz, w końcu niedawno było update do Tango.

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #49 02.07.2012 13:04

@lukasamd: ja nikogo nie oceniam tylko chcę argumentów popartych konkretami od użytkownika Moskital.

Autor edytował komentarz.
Moskital   4 #50 02.07.2012 13:06

@KyRol: nie ma co podgrzewać sztucznie atmosfery. Za oknem i tak już jest za gorąco ;)

"Co z komentarzami doświadczonych bardziej od nas użytkowników w tej sprawie? Mam rozumieć, że w twoim mniemaniu są nieważne?"

Oczywiście, że są ważne, tylko... czyje to komentarze? Możesz wskazać, bo jak na razie rozmawiamy o tym, że ja z Łukaszem "śmiałem" przypuścić drobną krytyczną uwagę i nasze uwagi względem "legendarnych" już w tym wpisie ocen doświadczonych użytkowników (których to pochodzenia nie znamy) są mało ważne.

Trochę to to takie śmiesznawe.

  #51 02.07.2012 16:07

@Moskital
"Natomiast problemy z bazami były, być może dlatego, że ktoś się też na nie w MD "sadził": http://www.status.mydevil.net/status,52.html"
Wybacz, ale chyba nie doczytałeś do końca... DDoS był "przypadkowy" do tego wystąpił już na nowym serwerze. Przed zmianą serwera bazy były momentami dosyć wolne (w momencie backupowania ich pojawiały się czasem problemy z dostępem), dlatego też zostały przeniesione, nie z powodu 'ataków' - bo takich nie było, oprócz tego wspomnianego na statusie.
W przypadku PHP natomiast problemem jest sam sposób działania PHP i ciężko nam coś jeszcze bardziej poprawić, zwłaszcza w przypadku ciężkich CMSów z dużą ilością plików. Cache w RAM i na SSD, mimo iż naprawdę daje kopa, ma jednak ograniczoną pojemność. Paradoksalnie im strona częściej odwiedzana tym szybciej się generuje :)
Przyjmujemy uwagi krytyczne, nie ignorujemy ich i staramy się poprawić to co możliwe w jak najkrótszym czasie. Szkoda, że niektórych rzeczy dowiadujemy się z zewnętrznych blogów lub for, a nie z naszego e-maila, kanału IRC, bugtrackera (czyli oficjalnych form kontaktu z nami) czy listy mailingowej - taki feedback od użytkowników był jednym z powodów przeniesienia baz.
I nie, wpis nie jest sponsorowany - owszem, wiedzieliśmy wcześniej, że takowy będzie, bo autor pytał nas o pewne szczegóły, ale nie dostał za niego bonusów ;)

KyRol   19 #52 02.07.2012 16:08

@Moskital: możesz mi wierzyć, bądź nie - wystarczająco wiele czasu poświęciłem na stworzenie wpisu i komentarze. Skoro wam się mój wpis nie podoba, śmiało opiszcie to na swoich blogach. Nawet zjedźcie mnie jak ostatnią szmatę. Zapewniam, że po dzisiejszym dniu nie dodam ani jednego komentarza w waszych wpisach, a ze swoim blogiem dam spokój na minimum pół roku. Rozważam jeszcze całkowite usunięcie swojego konta w DP po Zlocie. Jeśli to było waszym celem - udało wam się.

Co do powołania na użytkownika lukasamd: no dla mnie jest to bez sensu bo każdy z nas powinien mieć swoje, choć trochę odrębne zdanie. Po prostu odniosłem wrażenie, że ktoś tu zwołuje kolegów aby zasiać zamęt. Poza tym wasza "drobna uwaga" rozciągła się na kilkanaście komentarzy. Przykro mi, że tak to odebrałem.

Co do sprawności kont shell w MyDevil ja osobiście jak dotąd nie mam żadnych zastrzeżeń, wpis powstawał z perspektywy moich potrzeb i spostrzeżeń. Zadałem wam proste pytanie, odpowiedzi jak nie otrzymałem tak i teraz nawet nie chcę otrzymać.

Autor edytował komentarz.
Moskital   4 #53 02.07.2012 19:16

@Tril: jasne, dzięki za info odnośnie załatwiania tego typu spraw. Widzę jednak, że się robi burza w szklance wody, a przecież zgadzam się z autorem tego wpisu. Żeby zakończyć już tę (w moim mniemaniu) niepotrzebną dyskusję: będę używał dłużej MD, to zobaczę jak to wszystko wygląda od kuchni. Same usługi i support oraz rozwiązania (jak np. Devil) są po prostu wyśmienite. Inaczej nie zostałbym użytkownikiem Waszego hostingu. AMEN :)

@KyRol: chyba podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie. I do wpisu, i do mojego, czy Łukasza, odmiennego zdania. Nie ma sensu, abyś na podstawie komentarzy niezgodnych z Twoją linią wyciągał tak daleko idące wnioski. Jakieś zwoływania kolegów, usuwania kont, brak komentarzy? Jezusie :) Chillout! Ja jestem tu, czyli na DP świeżakiem, więc nawet nie do końca rozumiem o jakich Zlotach piszesz (chyba, że chodzi Ci o HotZlot na którym nigdy nie byłem). Nie mam też zamiaru "zjeżdżać Cię jak szmatę" nie zwykłem obrażać innych, jeśli mam inne zdanie -> nie zgadzam się, więc Cię zniszczę? ;)

Podsumowując, KyRol - daj spokój. Odejdź od kompa, od DP i wyskocz do jakiegoś pubu, spotkaj się z przyjaciółmi. Złapiesz dystans i moje "wtrynianie się" nie będzie Ci aż tak przeszkadzać.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #54 03.07.2012 07:50

"Rozważam jeszcze całkowite usunięcie swojego konta w DP po Zlocie" - a czemu nie od razu ??

KyRol   19 #55 03.07.2012 11:04

@Shaki81: Dzięki za słowa wsparcia. Koło wzajemnej adoracji...

badziewmax   4 #56 03.07.2012 12:20

Pewnie bym spróbował, gdyby nie to, że mam hosting na linuxpl.com i nie narzekam na nic. - tak odnośnie padów lnxpl.

Co do komentarzy, rage quit <3

  #57 21.01.2015 20:49

A mi ten program w ogóle się nie podoba strony z których najczęściej korzystałem zostały porostu zablokowane

  #58 04.04.2015 11:08

Nieszczęsny wpis swego czasu był, ale tutaj zapytam :D

@KyRol: działa Ci jabber na MD? Wczoraj się zorientowałem, że go... wcięło. Nie przypominam sobie, aby dawali o tym znać, a nagle wyparował z ich panelu, oferty i plików pomocy. Zastanawiam się, czy to kolejna ofiara po VPN-ie...

EDIT:
A dobra, nie było sprawy... wywalili w nowych kontach, ehhh :(

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #59 04.04.2015 12:28

@lukasamd: Od dłuższego czasu na tweecie czy w newsach było o tym, że wraz z nową ofertą wsiąknie jabber. Też mi się to nie widzi, a numer z 2ap.pl też mi się nie spodobał. Nawet nie wiem czy można jeszcze subdomeny zakładać, obstawiam, że już nie... Zastanawiam się nad zamknięciem jednego z kont bo po co mi dwa konta na Devilu, wcześniej była motywacja bo jabber bo VPN, a teraz?

Autor edytował komentarz.
  #60 01.08.2015 12:01

@KyRol: Na naszym wiki jest opis uruchomienia jabber na nowych kontach, subdomeny posiadacze kont z 2ap (zachowana stara cena, większe parametry) nadal mogą zakładać bez ograniczeń, dodatkowo doszły kolejne subdomeny dla nich, m.in. ct8.pl.

  #61 29.11.2015 09:58

Z MD wszystko jest wyśmienite oprócz jednego szczegółu. Otóż gdy nie zdążysz z opłatą na następny okres zablokują ci konto a pod adresem twoich stron powieszą swoją (anty)reklamę z komunikatem "Podana strona została zablokowana ze względu na brak wpłaty na przedłużenie terminu ważności konta, bądź ze względu na złamanie regulaminu MyDevil.net". Mogliby sobie to darować i nie zniżać się do poziomu dziadowskich hostingów. Mam nadzieję, że to jest jednostkowy wypadek, bo nie sądzę, by właścicielom MD zależało na podrywaniu reputacji swoich klientów.

KyRol   19 #62 30.11.2015 19:08

@Anonim (niezalogowany): No cóż, w mojej opinii za hosting warto płacić na czas, choćby ze względu na kwestię pozycjonowania. Ja w każdym razie otrzymuję powiadomienia o zbliżającym się terminie płatności jakoś tak kwartał wcześniej.

  #63 29.06.2016 11:28

Po przenosinach na MyDevil zapomniałem czym są problemy z wydajnością, transferem czy też bezpieczeństwem. Utrzymują SLA deklarowane na stronie, można sprawnie uzyskać pomoc na stronie lub IRC-u, na koniec dnia jestem zadowolony, a strona jest dostępna nawet przy największych obciążeniach. Dodatkowe 20% rabatu (zawsze) po użyciu kodu: OTSQ73N39F jest miłym gratisem.

  #64 26.05.2017 14:21

Szczerze polecam, szybkość Wordpressa wzrosła dwukrotnie na google Pagespeed po przejściu od konkurencji.
Obecnie jest genialna promocja na 50% tańszą usługę, a po wpisaniu kodu 2N6IAQ16SI dodatkowe 20% zniżki (promocje łączą się!)

  #65 01.09.2017 21:07

Też z czystym sumieniem polecam ten hosting. Już kończy się liczba kont w promocji 50%. ale można uzyskać jeszcze 20% dzięki wpisaniu kodu PBLWXQKXYY