Ładujesz iPhone'a kilka razy dziennie? Znamy powód i wiemy, co zrobić

Ładowanie iPhone'a
Ładowanie iPhone'a
Źródło zdjęć: © Pexels | Karolina Grabowska
Oskar Ziomek

29.09.2021 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli w ostatnim czasie nienaturalnie szybko ubywa energii z akumulatora w twoim iPhonie, powodem może być aplikacja Spotify. Twórcy przyznali w oficjalnym wpisie, że program nadmiernie zużywa energię.

Opisywany problem dotyczy iPhone'ów z iOS-em 14.8 oraz 15.0. Jak przyznali twórcy Spotify, w przypadku drenażu baterii w smartfonie, to właśnie ich aplikacja może być powodem. Chodzi o zauważalne spadki rzędu kilkudziesięciu procent na godzinę. Użytkownicy w praktyce muszą ładować smartfony kilka razy dziennie.

Co najważniejsze, problem ze Spotify został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego usunięciem. Do czasu wydania nowej wersji aplikacji, użytkownicy są zdani na siebie. Spotify proponuje spróbować zrestartować aplikację, a nawet ją przeinstalować, a w razie potrzeby eksperymentować z ustawieniami odświeżania w tle. Żadna z tych metod nie jest jednak gwarancją, że problem drenażu baterii zostanie rozwiązany.

Problem z drenażem baterii przez Spotify nie jest pierwszym, który dotyka użytkowników iPhone'ów z najnowszym iOS-em. Niedawno opisywaliśmy trudności z obsługą niektórych funkcji słuchawek AirPods Pro za pośrednictwem Siri. Ta usterka objawiła się w iPhone'ach dopiero po instalacji iOS-a 15. Tutaj także niezbędna jest aktualizacja oprogramowania, by pozbyć się problemu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)