Jeśli w ostatnim czasie nienaturalnie szybko ubywa energii z akumulatora w twoim iPhonie, powodem może być aplikacja Spotify. Twórcy przyznali w oficjalnym wpisie, że program nadmiernie zużywa energię.

bEUqGmvF

Opisywany problem dotyczy iPhone'ów z iOS-em 14.8 oraz 15.0. Jak przyznali twórcy Spotify, w przypadku drenażu baterii w smartfonie, to właśnie ich aplikacja może być powodem. Chodzi o zauważalne spadki rzędu kilkudziesięciu procent na godzinę. Użytkownicy w praktyce muszą ładować smartfony kilka razy dziennie.

Co najważniejsze, problem ze Spotify został już zidentyfikowany i trwają prace nad jego usunięciem. Do czasu wydania nowej wersji aplikacji, użytkownicy są zdani na siebie. Spotify proponuje spróbować zrestartować aplikację, a nawet ją przeinstalować, a w razie potrzeby eksperymentować z ustawieniami odświeżania w tle. Żadna z tych metod nie jest jednak gwarancją, że problem drenażu baterii zostanie rozwiązany.

Problem z drenażem baterii przez Spotify nie jest pierwszym, który dotyka użytkowników iPhone'ów z najnowszym iOS-em. Niedawno opisywaliśmy trudności z obsługą niektórych funkcji słuchawek AirPods Pro za pośrednictwem Siri. Ta usterka objawiła się w iPhone'ach dopiero po instalacji iOS-a 15. Tutaj także niezbędna jest aktualizacja oprogramowania, by pozbyć się problemu.

bEUqGmvH
iOS 15 psuje obsługę słuchawek. Część opcji nie działa
iOS 15 psuje obsługę słuchawek. Część opcji nie działa

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (18)
bEUqGmwD