Lara Croft GO debiutuje na Androidzie, iOS i Windows Phone

Lara Croft GO debiutuje na Androidzie, iOS i Windows Phone
Paweł Piskurewicz

27.08.2015 11:08, aktual.: 27.08.2015 11:20

Po ciepłym przyjęciu gry Hitman GO SQUARE ENIX postanowił pójść za ciosem i przenieść koleją ze swoich znanych marek w świat gier logicznych. Tym razem padło na Larę Croft, która coraz częściej gości na ekranach urządzeń mobilnych.

Podobnie jak w Hitmanie GO cała rozgrywka opiera się na odpowiednim wykonywaniu ruchów, tak aby nasza postać przeszła z punktu A do punktu B. Po drodze spotykamy sporo zagadek logicznych oraz ukrytych sekretów. Co ważne Lara Croft GO jest grą turową, choć nie daje tego po sobie poznać. Dzięki temu rozgrywka jest płynna, a przy wykonywaniu kolejnych ruchów nie ma presji czasu.

Obraz

Zestawy przygód przedstawiono w formie pięciu pamiętników Lary. W skład każdego wchodzi kilka misji, które fabularnie łączą się ze sobą. Wraz z kolejnymi odkrywamy nowe umiejętności Lary. W przeciwieństwie do Hitmana GO tutaj większą rolę odgrywa eksploracja i odnajdywanie sekretów. Zdarzają się też przeciwnicy (zasada eliminacji jest taka sama jak w Hitmanie GO), ale nie są oni głównymi elementami poziomów.

Making of Lara Croft GO

O wiele lepiej prezentuje się oprawa graficzna. Zrezygnowano z ascetycznych tekstur, przypominających grę planszową. Zarówno poziomy jak i postacie pełne są kolorów i życia. W tle towarzyszy nam bardzo nastrojowa muzyka. Natrafimy tu także mikropłatności, ale ograniczone do dodatków. Za realne pieniądze możemy dokupić podpowiedzi do oraz zestaw klasycznych strojów dla naszej bohaterki.

Obraz

Lara Croft GO to nie tylko świetna rozwinięcie pomysłu z Hitman GO, ale i jedna z ciekawszych gier logicznych na urządzenia mobilne. Niestety jej cena nie należy do niskich. W zależności od wersji zapłacimy za nią około 22-30 zł. Gra debiutuje na urządzeniach z systemem Android , iOS i Windows Phone. W przypadku tego ostatniego, nie jest dostępna w nowym sklepie Windows. Oznacza to, że można ją pobrać tylko z poziomu telefonu z Windows Phone 8. Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Użytkownicy Windows 10 Mobile oraz Windows 10 muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przy okazji premiery Lara Croft GO obniżono ponownie cenę Hitmana. W przypadku wersji dla Androida przyjdzie nam zapłacić 5,62 zł, za edycję dla iOS 0,99 euro, a uniwersalna aplikacja dla Windows Phone i Windows 8 to jedyne 4,50 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)