WindowsGryLogiczne i karcianeLaser 1.0

Laser 1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Laser to niezwykle wciągająca, ale również niebywale trudna gra logiczna, która w kilkuletniej historii swego istnienia zdołała zmiażdżyć nie jeden tęgi umysł.

Grę polecamy rozpocząć zamieszczonym tutorialem, z którego w szybki sposób dowiemy się z jakim rodzajem zadania spotkamy się w kręcącym się na ekranie naszego komputera sześcianie.

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się całkiem prosta i nie wymagająca większego wysiłku. Wewnątrz bryły zainstalowano generator oraz detektor światła. Pierwszy je wypuszcza, drugi wyłapuje. Jako że znajdują się zazwyczaj w różnych i odległych od siebie miejscach wewnątrz bloku, do pomocy w sterowaniu promieniem lasera udostępniono szereg luster. Należy w jak najkrótszym czasie i co za tym idzie, przy najmniejszej liczbie ruchów złączyć wiązką światła generator z detektorem. Wraz z trwaniem rozgrywki w obrębie bryły pojawiają się dodatkowe przeszkody, które należy uwzględnić przy planowaniu trasy lasera. Należą do nich chociażby multiplier, który uwielokrotnia wpadający do niego strumień, specjalny przetwornik koloru zamieniający każdą barwę w jedną, konkretną przypisaną sobie czy też coś w rodzaju dzielnika łączącego wszystkie wpadające doń promienie w jeden, również oznaczony z góry kolor.

Jak by tego wszystkiego było mało, w dalszej części zabawy przy pomocy wymienionych akcesoriów, a także specjalnych filtrów, graczowi przyjdzie zmierzyć się z problemem łączenia odpowiednich barw kilku promieni w ten właściwy, który narzuca zamieszczony detektor.

Trzeba przyznać, że Laser nie należy do najprostszych komputerowych łamigłówek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że zaliczenie układu może wydać się wręcz graniczące z cudem, ale wystarczy odrobinę zaufać swoim szarym komórkom, sprytowi i pomysłowości, by móc cieszyć się z długiej rozgrywki w Laser, może nawet do 71 układu ;-).

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań4 819
Data aktualizacji20 sty 2012
Rozmiar pliku4.26 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)