Zaledwie miesiąc przed wprowadzeniem przez Intela serii procesorów Alder Lake, znany i ceniony sprzedawca po 7 latach kończy z biznesem.

bETRDePV

Na zamknięcie sklepu wpłynął szereg czynników. Głównym faktem jest, to, że nowe procesory Intela od czasu dziewiątej generacji stosują spoiwo lutownicze zamiast pasty termoprzewodzącej pomiędzy rdzeniem a rozpraszaczem ciepła zwanym popularnie czapką.

Gigabyte planuje wręcz "potop". Mnóstwo płyt głównych opartych na chipsecie Z690
Gigabyte planuje wręcz "potop". Mnóstwo płyt głównych opartych na chipsecie Z690

Tzw. oskalpowanie procesora i wymiana klasycznej pasty termoprzewodzącej nazywanej pogardliwie glutem na ciekły metal pozwalało uzyskać o około 20 stopni Celsjusza mniej w stosunku do procesora z półki sklepowej. Tymczasem od dziewiątej generacji w górę ten proces stał się trudniejszy oraz zaczął przynosić znacznie mniejszą poprawę.

bETRDePX

Ponadto Intel podobnie jak AMD już dopracował selekcjonowanie układów, przez co szansa na znacznie lepszy procesor będący można rzec perełką w danej serii bardzo zmalała. Teraz np. nie ma szans trafić na Core i7-11700K, który będzie miał podobne osiągi i możliwości podkręcania jak Core i9-11900K (jedyna różnica między nimi to trochę wyższe taktowanie wersji i9).

US Army testuje budżetowe metody zwalczania dronów. Pięć podmiotów w grze
US Army testuje budżetowe metody zwalczania dronów. Pięć podmiotów w grze

Nie ma co ukrywać, że Silicon Lottery żył właśnie ze sprzedaży przebranych i wyselekcjonowanych układów oraz z oferowania narzędzi i usług skalpowania procesorów. Trzecim gwoździem do trumny okazały się problemy z dostawami elektroniki wywołane przez pandemię COVID-19.

Sklep zostanie zamknięty 31 października, a wszyscy zainteresowani skalpowaniem procesorów muszą dostarczyć do sklepu swoje sztuki najpóźniej do 30 listopada. Założyciele sklepu będą dalej rozpatrywać kwestie gwarancyjne przez maila podanego podczas realizacji zamówienia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (6)
bETRDeQT