Legendarny sklep kończy działalność. Silicon Lottery przechodzi do historii

Legendarny sklep kończy działalność. Silicon Lottery przechodzi do historii

Silicon Lottery
Silicon Lottery
Źródło zdjęć: © Silicon Lottery | Silicon Lottery
Przemysław Juraszek
29.09.2021 11:33

Zaledwie miesiąc przed wprowadzeniem przez Intela serii procesorów Alder Lake, znany i ceniony sprzedawca po 7 latach kończy z biznesem.

Na zamknięcie sklepu wpłynął szereg czynników. Głównym faktem jest, to, że nowe procesory Intela od czasu dziewiątej generacji stosują spoiwo lutownicze zamiast pasty termoprzewodzącej pomiędzy rdzeniem a rozpraszaczem ciepła zwanym popularnie czapką.

Tzw. oskalpowanie procesora i wymiana klasycznej pasty termoprzewodzącej nazywanej pogardliwie glutem na ciekły metal pozwalało uzyskać o około 20 stopni Celsjusza mniej w stosunku do procesora z półki sklepowej. Tymczasem od dziewiątej generacji w górę ten proces stał się trudniejszy oraz zaczął przynosić znacznie mniejszą poprawę.

Ponadto Intel podobnie jak AMD już dopracował selekcjonowanie układów, przez co szansa na znacznie lepszy procesor będący można rzec perełką w danej serii bardzo zmalała. Teraz np. nie ma szans trafić na Core i7-11700K, który będzie miał podobne osiągi i możliwości podkręcania jak Core i9-11900K (jedyna różnica między nimi to trochę wyższe taktowanie wersji i9).

Nie ma co ukrywać, że Silicon Lottery żył właśnie ze sprzedaży przebranych i wyselekcjonowanych układów oraz z oferowania narzędzi i usług skalpowania procesorów. Trzecim gwoździem do trumny okazały się problemy z dostawami elektroniki wywołane przez pandemię COVID-19.

Sklep zostanie zamknięty 31 października, a wszyscy zainteresowani skalpowaniem procesorów muszą dostarczyć do sklepu swoje sztuki najpóźniej do 30 listopada. Założyciele sklepu będą dalej rozpatrywać kwestie gwarancyjne przez maila podanego podczas realizacji zamówienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)