30-letni Microsoft przechodzi reorganizację

Strona główna Aktualności

O autorze

Steve Ballmer, Chief Executive Officer firmy Microsoft ogłosił zmiany w strukturze korporacji. W miejsce kilku podzielonych branżowo działów powstaną teraz trzy niezależnie zarządzane departamenty. Najważniejszym z nich będzie Platform Products & Services Division, który skupi m.in. działy dotychczas zajmujące się systemami klienckimi, serwerami czy siecią MSN. Prezesem nowej sekcji będzie Kevin Johnson i Jim Allchin (ten drugi zapowiedział wcześniej, że odejdzie na emeryturę po premierze Visty w 2006 roku).

Nowy dział Business Division zajmie się głównie produktami, które w dzisiejszej nomenklaturze należą do platformy Microsoft Business Solutions (np. CRM, Great Plains, Axapta). Na czele tego zespołu stanie Jeff Raikes. Trzecią zaś gałąź odmienionego Microsoft będzie stanowić Entertainment & Devices Division, czyli dział poświęcony rozrywce i sprzętowi. Kierować nim będzie Robbie Bach. Równolegle z reorganizacją działów zwiekszone zostaną również kompetencje dyrektora technicznego - Ray'a Ozzie, który odpowiedzalny będzie za opracowanie i wdrażanie przyjętych strategii we wszystkich trzech departamentach.

Ogłoszenie zmian w strukturze organizacyjnej korporacji zbiega się z okrągłą, 30-tą rocznicą jej założenia. To właśnie w 1975 roku powstała firma, która kilkanaście lat później wyrosła na światowego potentata w dziedzinie oprogramowania. W pierwszym dniu istnienia zatrudniała dwie osoby - Billa Gatesa i Paula Allena. Dzisiaj w Microsoft pracuje ponad 60 tysięcy osób w 80 krajach na całym świecie. Gratulujemy takiego wyniku!

© dobreprogramy
s