LG podsumowuje 2018 rok. Dział mobilny nadal traci, ale producent ocenia sprawę z optymizmem

LG podsumowuje 2018 rok. Dział mobilny nadal traci, ale producent ocenia sprawę z optymizmem

LG podsumowuje zyski z 2018 roku (depositphotos)
LG podsumowuje zyski z 2018 roku (depositphotos)
Oskar Ziomek
01.02.2019 17:56

Po opublikowaniu informacji o wynikach finansowych Apple'a oraz zestawienia, zgodnie z którym to Samsung jest największym producentem smartfonów, czas podsumowania osiągnięć z poprzedniego roku przyszedł również w firmie LG. To od kilku lat ciekawy temat przede wszystkim z punktu widzenia działu mobilnego, którego osiągnięcia są mało imponujące i powodują spore straty. Tym razem niestety nie jest inaczej, ale LG patrzy na sprawę z optymizmem: wzrost dochodów ma się pojawić w 2019 roku, a to wszystko za sprawą debiutu na rynku urządzeń obsługujących sieci 5G.

Wśród informacji prasowych na stronie producenta pojawiło się podsumowanie, z którego wynika, iż w 2018 roku dochód LG był nieco wyższy niż rok wcześniej i wyniósł niespełna 54,5 miliarda dolarów. Sam zysk to natomiast 2,4 miliarda dolarów, co stanowi prawie 10 proc. wzrost względem roku 2017, a co za tym idzie – jest powodem do świętowania. Tak przynajmniej wynika ze wspólnych wyników dla całej firmy, ale sprawa przedstawia się już nieco inaczej, gdy spojrzy się na osiągnięcia poszczególnych działów.

W ten sposób dochodzimy do wspomnianego na wstępie działu mobilnego, czyli informacji o The LG Mobile Communications Company. Jak podaje producent, dochód to w tym przypadku 7 miliardów dolarów, ale wydatki okazały się jeszcze wyższe: firma odnotowała stratę na poziomie ponad 700 milionów dolarów. Chociaż roczna strata operacyjna wzrosła (...), struktura biznesowa działu mobilnego wykazała poprawę dzięki lepszej kontroli kosztów materiałowych i zwiększeniu wydajności w oparciu o strategię modularyzacji platformy firmy. W 2019 roku dział mobilny LG skupi się na produktach 5G i różnych typach smartfonów, jednocześnie koncentrując się na kluczowych rynkach, na których marka LG pozostaje silna – czytamy wśród wyjaśnień.

Na rynku smartfonów z obsługą 5G będzie z kim konkurować

Pomysł LG na polepszenie sprzedaży w 2019 roku za sprawą przedstawienia oferty sprzętów obsługujących 5G to prawdopodobnie dobry krok, jednak warto mieć na uwadze, że konkurencja nie pozostaje w tyle. Pod koniec lutego odbywają się targi MWC w Barcelonie, podczas których z pewnością zostanie pokazanych wiele urządzeń z obsługą 5G, a kilka dni wcześniej premierę ma seria Samsungów Galaxy S10. Jak wynika z dotychczasowych przecieków dotyczących specyfikacji, sieci piątej generacji będą obsługiwane przez najdroższy wariant urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)