LibreOffice 3.3 RC2 odchudzony i poprawiony

23.12.2010 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Document Foundation ogłosiła dziś wydanie kolejnej wersji Release Candidate darmowego pakietu biurowego LibreOffice. Najnowsza wersja pakietu oznaczona jest numerem 3.3 RC2 i została udostępniona niewiele ponad dwa tygodnie po wersji 3.3 RC1.

W tej wersji pakietu wprowadzono szereg zmian i ulepszeń, wśród których najbardziej zauważalne jest znaczne „odchudzenie” instalatora pakietu dla systemu Windows. Szereg poprawek dotyczy ulepszenia obsługi języków i tłumaczeń interfejsu użytkownika pakietów. Naprawiono również wiele błędów związanych z interpretacją zer i spacji w komórkach arkusza kalkulacyjnego, kolorem tabel na slajdach prezentacji tworzonych w programie Impress oraz zarządzaniem obiektami wektorowymi (kształty) w prezentacjach. Dodatkowo dopracowano tryb diagnostyczny programu Writer. Pełną listę zmian w tej i poprzednich wersjach pakietu można znaleźć na stronie projektu.

The Document Foundation uprzedza, że oprogramowanie nadal nie osiągnęło statusu wersji stabilnej, ale zachęca do testowania LibreOffice i dzielenia się wrażeniami.

LibreOffice 3.3.0 RC 2 można pobrać w dziale Programy -> Biuro -> Pakiety biurowe. Pakiet dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)