LibreOffice 3.3 RC2 odchudzony i poprawiony

LibreOffice 3.3 RC2 odchudzony i poprawiony

23.12.2010 13:04

The Document Foundation ogłosiła dziś wydanie kolejnej wersji Release Candidate darmowego pakietu biurowego LibreOffice. Najnowsza wersja pakietu oznaczona jest numerem 3.3 RC2 i została udostępniona niewiele ponad dwa tygodnie po wersji 3.3 RC1.

W tej wersji pakietu wprowadzono szereg zmian i ulepszeń, wśród których najbardziej zauważalne jest znaczne „odchudzenie” instalatora pakietu dla systemu Windows. Szereg poprawek dotyczy ulepszenia obsługi języków i tłumaczeń interfejsu użytkownika pakietów. Naprawiono również wiele błędów związanych z interpretacją zer i spacji w komórkach arkusza kalkulacyjnego, kolorem tabel na slajdach prezentacji tworzonych w programie Impress oraz zarządzaniem obiektami wektorowymi (kształty) w prezentacjach. Dodatkowo dopracowano tryb diagnostyczny programu Writer. Pełną listę zmian w tej i poprzednich wersjach pakietu można znaleźć na stronie projektu.

The Document Foundation uprzedza, że oprogramowanie nadal nie osiągnęło statusu wersji stabilnej, ale zachęca do testowania LibreOffice i dzielenia się wrażeniami.

LibreOffice 3.3.0 RC 2 można pobrać w dziale Programy -> Biuro -> Pakiety biurowe. Pakiet dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)