LibreOffice 3.4.0 z nowymi funkcjami w programach Calc, Writer

03.06.2011 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Document Foundation wydał wersję 3.4.0 pakietu biurowego LibreOffice. Wprowadzono nowe funkcje w takich programach jak Calc, odświeżono też interfejs Writera.

To już drugie ważne wydanie pakietu od czasu wydania tego forka OpenOffice.org. Dotychczas społeczność rozwijająca LibreOffice skupiała się na oczyszczeniu kodu ze zbędnych naleciałości, a także zachęcaniu do współpracy kolejnych deweloperów. Teraz skupiono się na poważniejszych poprawkach, rozpoczęto też wprowadzanie nowych funkcji do pakietu. Przede wszystkim usprawniono współpracę z szablonami Excela w Calc, ułatwiono też zmianę hasła chroniącego wybrany dokument. Przeprojektowano okno dialogowe Przenieś/Kopiuj, znacznie poprawiony został również eksport plików HTML (Impress). Użytkownicy mogą teraz uzyskać łatwy podgląd nieromańskich czcionek.

Kolejne zmiany wprowadzone w LibreOffice 3.4.0 to między innymi ułatwione dodawanie palet kolorów, poprawki dotyczące renderowania tekstu (Linux), a także możliwość używania liter greckiego alfabetu w numeracji. Poprawiono obsługę pakietu w środowisku graficznym Unity, poza tym pojawiła się lepsza integracja z motywami GTK+. Pełna lista zmian wprowadzonych w pakiecie dostępna jest na stronach The Document Foundation.

LibreOffice 3.4.0 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)