LibreOffice 3.4.1 wydany z licznymi poprawkami

LibreOffice 3.4.1 wydany z licznymi poprawkami

30.06.2011 13:24

Ukazało się kolejne wydanie pakietu biurowego LibreOffice. W wersji 3.4.1 wprowadzono szereg poprawek, w tym dotyczących takich programów jak Calc czy Writer.

W wydaniu 3.4.1 twórcy LibreOffice skupili się na eliminacji wykrytych wcześniej błędów. W programie Calc wprowadzono poprawki dotyczące importu lokalnego arkusza, plików HTML, usunięto również błąd w zamianie miejsc podczas wklejania tekstu z poszczególnych komórek. Sporo zmian pojawiło się również w edytorze tekstów Writer. Dodano między innymi iterator wykonujący tzw. sanity test, czyli przegląd funkcji mający na celu upewnienie się, czy program działa zgodnie z oczekiwaniami.

Poza tym naprawiono błędy występujące podczas eksportu plików we Writerze do formatu DOC, wprowadzono również brakujące elementy do okna Elementów w Math. Zreorganizowano kolumny dialogowe, aby poprawnie wyświetlały kierunek tekstu. Drobniejsze zmiany to zaktualizowana informacja o licencji, poprawki w słownikach, a także odświeżone ikony LibreOffice. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach twórców projektu.

LibreOffice 3.4.1 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)