LibreOffice 3.4.2 z poprawkami w Calc, Impress i Writer

LibreOffice 3.4.2 z poprawkami w Calc, Impress i Writer

01.08.2011 14:10

Członkowie The Document Foundation ogłosili ukazanie się LibreOffice 3.4.2, kolejnej wersji darmowego pakietu biurowego. W tym wydaniu skupiono się na poprawkach wykrytych wcześniej błędów.

Usunięte z LibreOffice 3.4.2 błędy dotyczą między innymi programu Calc, Impress, Writer, a także bibliotek libs-core, filtrów czy materiałów pomocy. Naprawiono obsługę menu Edytuj dla zaznaczonych obiektów w Calc, usunięto problemy z importowaniem plików RTF i zawieszanie się Writera podczas importowania plików DOC. Poprawki objęły również sortowanie paczek z dodatkowymi językami i słownikami. Pełna lista wprowadzonych zmian dostępna jest na stronach wiki fundacji zajmującej się rozwojem pakietu LibreOffice. Warto też zapoznać się z listą nierozwiązanych jak dotąd błędów, które mogą wystąpić podczas obsługi programów biurowych.

Przy okazji wydania LibreOffice 3.4.2 poinformowano o firmach i instytucjach biorących czynny udział w rozwoju projektu. Jest ich ponad 300, z czego największy udział (około 25%) należy do Oracle i SUSE. Na kolejnych miejscach znaleźli się wolontariusze i firma RedHat. Mniejszą rolę w rozwoju LibreOffice odgrywają między innymi Canonical, Bobiciel, CodeThink czy Lanedo. The Document Foundation ogłosił również listę 12 najbardziej czynnych indywidualnych deweloperów, wśród których pierwsze miejsce zajął Caolan McNamara.

LibreOffice 3.4.2 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)