Lightspark 0.4.3 RC1 z obsługą procesorów PowerPC

Lightspark 0.4.3 RC1 z obsługą procesorów PowerPC

09.08.2010 13:17

Ukazała się pierwsza wersja kandydująca do wydania Lightsparka - 0.4.3. Aplikacja przeznaczona jest do odtwarzania plików Flash na potrzeby Linuksa.

Na blogu Technology Temple ogłoszono wprowadzenie najnowszej wersji Lightsparka 0.4.3 RC1. Nowością jest udostępnienie wydania dla komputerów z procesorami PPC. Poza tym poprawki dotyczą szybszego renderowania grafik, zmniejszono również zużycie pamięci przez program. W wersji 0.4.3 pojawiła się obsługa dla formatów wideo H263/MP3 za pośrednictwem bibliotek FFmpeg dostępnych na zasadzie otwartego oprogramowania. Kolejne zmiany dotyczą poprawy wydajności odtwarzania wideo i audio. Deweloper planuje w kolejnych wydaniach Lightsparka wprowadzić też wtyczkę dla Chrome i Chromium. Pozwoli ona cieszyć się użytkownikom tych przeglądarek technologią Flash podczas sufrowania w Sieci. Obecnie wtyczka dostępna jest dla Firefoksa Mozilli. Notabene Google sam wprowadził odtwarzacz Flash do swojej przeglądarki, o czym informowaliśmy w czerwcu.

Lightspark jest kolejną obok Gnasha czy Swfdec wtyczką, której zadaniem jest udostępnienie na platformie Linux zamiennika dla programu Adobe Flash Player. Rozwijane projekty w odróżnieniu od produktu firmy Adobe udostępniane są na zasadzie wolnego oprogramowania. Lightspark oparto w całości o OpenGL, dzięki czemu możliwe jest szybkie wyświetlanie materiałów wideo, kształtów geometrycznych itp.

Lightspark dostępny jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)