WindowsGryStrategiczneLinCity-NG 2.0

LinCity-NG 2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LinCity-NG to gra strategiczno-ekonomiczna, w której gracz wciela się w rolę zarządcy i głównego dowódcy w procesie budowania i rozwijania tworzonej przez siebie aglomeracji. To symulacja życia miejskiego wraz z jego wszystkimi jasnymi i ciemnymi stronami.

Zadanie gracza generalnie sprowadza się do tego, by dzięki swemu mądremu i przemyślanemu procesowi zarządzania miastem, jego rozwojem, gruntami, budynkami oraz ich przeznaczeniem, infrastrukturą, budżetem itd. doprowadził do jak najszybszego rozkwitu metropolii. Początkowa faza gry zaczyna się od wyboru scenariusza czyli mówiąc ogólnie od wyboru poziomu trudności. Cały proces twórczy można rozpocząć od istniejącej już wioski, która żyje swoim życiem i dzięki swej odpowiedniej organizacji wewnętrznej "zarabia na siebie". Równie dobrze można zdecydować się na wariant budowania wszystkiego od całkowitego zera. Zdecydowawszy się na wariant drugi (uważam go za trudniejszy, ale ciekawszy) należy od samego początku działać według określonego planu lub taktyki. Najpierw należy dobrać odpowiednio grunty pod siedliska ludzkie, najlepiej wolne od jakichkolwiek naturalnych uniedogodnień typu woda, wzgórza itp. Jest to ważne chociażby z racji na nitki komunikacyjne, które w przyszłości będą przebiegały pomiędzy obiektami oraz całymi strefami. Kolejnym rozsądnym krokiem wydaje się zaopatrzenie nowo osiadłej ludności w źródło energii, która jak się okaże, jest niezbędna do jakiegokolwiek rozwoju gospodarczego. Jeśli grę rozpoczniemy od tzw. zera, wówczas nie ma co liczyć na nowoczesne sposoby pozyskiwania cennych zasobów energii. Na to trzeba będzie poczekać jeszcze jakiś czas. Kluczem do sukcesu w grze jest przemyślana od samego początku zabudowa przyszłego miasta. Uwzględniając cokolwiek w swoim planie należy zawsze wybiec w czasie odrobinę do przodu, by niepotrzebnie nie hamować własnego rozwoju. Bardzo ważne jest, by przy wyborze miejsca zasiedlenia nowej populacji wziąć pod uwagę takie rzeczy jak odległość do pracy, do sklepu, czy nawet do kina, teatru lub posterunku policji, co bez wątpienia będzie pozytywnie wpływało na ogólne morale ludności. Jeśli Twoi mieszkańcy będą zadowoleni, wówczas będą chętniej płacili wyższe podatki, a to sprawi że Twój portfel pozwoli Ci na bardziej dynamiczny rozwój. Z czasem grunty będą zyskiwały na wartości, a miasto na prestiżu. Bez wątpienia przyciągnie to kolejnych osadników, którzy chętnie zamieszkają w Twoim mieście. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie wszystkim miejsc pracy, a także odpowiedniej liczby sklepów, fabryk, urzędów czy ośrodków kultury. Wszystkie one mają za zadanie pozytywnie kształtować prawidłowy rozwój Twojego miasta. Oprawa audiowizualna stoi na przyzwoitym poziomie, a obsługa gry jest bardzo prosta i intuicyjna, więc nie powinna nastręczyć nikomu żadnych problemów. Przed rozpoczęciem gry zalecam zrezygnowanie z wszelkich planów na następnych kilka godzin, ponieważ LinSity jest niezwykle wciągającą grą. Polecam ją każdemu bez względu na wiek.

Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
ProducentWolfgangB
Liczba pobrań35 488
Data aktualizacji23 cze 2009
Rozmiar pliku40.49 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)