WindowsNarzędziaNarzędzia systemoweLink Shell Extension
Link Shell Extension ikona

Link Shell Extension3.9.3.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Link Shell Extension to rozszerzenie systemowej powłoki Windowsa o możliwość tworzenia linków symbolicznych, zwanych również powiązaniami oraz dowiązaniami twardymi i symbolicznymi. Stanowi znaczne ułatwienie w sytuacji, kiedy chcielibyśmy wykorzystać te mechanizmy bezpośrednio w Windowsie, nie używając do tego dodatkowych narzędzi – standardowo opcje takie są niemożliwe lub dostęp do nich mocno utrudniony i łatwy w obsłudze tylko dla zaawansowanych użytkowników komputera (często konsolowo).

W tym przypadku obsługa nie będzie stanowić żadnego wyzwania, ponieważ wystarczy skorzystać z opcji w menu, które wyświetlają się w systemowej powłoce. Należy wybrać interesujące nas katalogi lub pojedyncze pliki, a następnie wskazać opcje powiązań dostępne z poziomu kontekstowego menu na dowolnym poziomie eksploratora Windowsa.

Aplikacja oferuje dostęp do kilku podstawowych ustawień. Uruchomimy je nie z poziomu kontekstowego menu, ale dodatkowej ikony, która pojawi się po instalacji w menu Start. Znajdziemy tam przede wszystkim możliwość wskazania typu zewnętrznych dowiązań twardych, jakie będziemy chcieli tworzyć, sposobu generowania linków symbolicznych oraz trybu zachowywania.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 417
Data aktualizacji12 sty 2020
Rozmiar pliku3.14 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Link Shell Extension ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)