Linus Torvalds: Będą opóźnienia w premierze jądra Linuksa

19.07.2011 16:41, aktual.: 19.07.2011 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linus Torvalds poinformował, że jądro Linuksa 3.0 ukaże się później, niż przewidywano. Tymczasem okazuje się, że jednym z najbardziej aktywnych deweloperów nowego jądra jest... Microsoft.

Co ciekawe, Torvalds powiadomił o opóźnieniach za pośrednictwem swojego konta na Google+. Najwyraźniej nowa usługa firmy Google wzbudziła zainteresowanie nie tylko wśród zwykłych internautów. Zdaniem Torvaldsa przyczyną opóźnień w wydaniu stabilnej wersji jest subtelny błąd dotyczący ścieżki wyszukiwania. Wiadomo już, jak go wyeliminować, trzeba jednak poczekać na kolejne testy jądra. O pierwszym prepatchu dla 3.0 informowaliśmy pod koniec maja. Warto zauważyć, że w jego tworzeniu brali udział między innymi programiści... Microsoftu. I to w roli jednego z ważniejszych współpracowników.

Firma z Redmond, jak czytamy na blogu Davida Wheelera, ma na względzie wprowadzenie do jądra Linuksa własnych sterowników dla oprogramowania Hyper-V. Microsoft pracuje nad wdrożeniem kodu od prawie dwóch lat, teraz zaś prace najwyraźniej dobiegają końca i stąd ich natężenie. Dzięki wprowadzeniu Hyper-V użytkownicy platformy Microsoftu będą mogli bez przeszkód uruchamiać dystrybucje Linuksa na maszynach wirtualnych. Jakiś czas temu firma z Redmond bardzo nieprzychylnie podchodziła do społeczności promującej wolne oprogramowanie. Steve Ballmer, szef Microsoftu, w 2001 roku stwierdził między innymi, że Linux jest rakiem. Wygląda na to, że nastawienie Microsoftu przez te kilka lat zmieniło się o 180 stopni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)