Linux Mint 14 z Cinnamonem 1.6 lub MATE 1.4

Linux Mint 14 z Cinnamonem 1.6 lub MATE 1.4

21.11.2012 13:40, aktualizacja: 22.11.2012 10:09

Oparty na Ubuntu Linux Mint jest już od kilku miesięcy najpopularniejszą dystrybucją Linuksa, warto więc wspomnieć o tym, że właśnie ukazała się stabilna wersja 14 tego systemu o imieniu „Nadia”. Dostępne są dwie odmiany Minta 14 — ze środowiskiem Cinnamon 1.6 lub z MATE 1.4.

Środowisko MATE 1.4, czyli kontynuacja GNOME 2, doczekało się działającej obsługi Bluetooth, udoskonaleń w obsłudze Dropboksa oraz możliwości porównywania plików przez menedżera Caja, kilku stylów powiadomień do wyboru oraz kilku innych zmian ułatwiających pracę.

Obraz

Cinnamon z kolei rozwija się bardzo szybko i zyskał w tej wersji wiele funkcji korzystnie wpływających na wygodę użytkowania, jak na przykład możliwość nadania własnej nazwy wirtualnemu pulpitowi oraz możliwość ustawienia OSD (On Screen Display), które wyświetlać się będzie przy przełączaniu się między pulpitami. Pomagające przenosić się między oknami Scale i Expo są teraz dostępne jako applety i dołączyła do nich lista okien na wszystkich pulpitach. Poprawiony został także applet muzyczny, mechanizm wyświetlania miniaturek przy przełączaniu się między oknami kombinacją Alt+Tab zyskał kilka opcji konfiguracji, a całość zwieńcza nowy menedżer plików — Nemo. Nie mogło zabraknąć także zmian „pod maską”, dzięki czemu lepiej wyglądają na Mincie programy używające GTK3 i skończą się problemy z aptdaemonem, którego zastąpił własny klient Minta. Więcej można dowiedzieć się na stronie Minta.

Obrazy instalacyjne Minta 32- i 64-bitowego z MATE lub Cinnamonem można znaleźć na stronie pobierania. Mint 14 bazuje na Ubuntu 12.10 i będzie wspierany do kwietnia 2014 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)