WindowsNarzędziaInne narzędziaLinux Mint (obraz ISO)
Linux Mint (obraz ISO) ikona

Linux Mint (obraz ISO)21.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Linux Mint
  • Linux Mint
  • Linux Mint

Linux Mint to popularna dystrybucja systemu GNU/Linux, która stworzona została na bazie Ubuntu i Debiana. Kierowana jest ona do początkujących użytkowników, oferuje olbrzymie repozytorium darmowego oprogramowania i udostępniona została w kilku wersjach z różnymi nakładkami graficznymi.

Linux Mint zadebiutował w 2006 roku jako dystrybucja stworzona z myślą o komputerach stacjonarnych i laptopach, pracujących w domu lub niewielkich firmach. W odróżnieniu od innych systemów linuksowych tuż po instalacji oferuje ona kompletne środowisko do pracy, tj. zawiera większość najpotrzebniejszych aplikacji itp. System ponadto oferuje wygodny menedżer oprogramowania, mechanizm aktualizacji systemu, a dostosowywanie jego parametrów pracy do preferencji użytkownika jest ułatwione dzięki zintegrowanym kreatorom.

Dystrybucja Linux Mint oferowana jest w następujących wydaniach: Cinnamon Edition, MATE Edition oraz Xfce Edition.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
ProducentLinux Mint
Liczba pobrań2 621
Data aktualizacji15 lip 2023
Rozmiar pliku2955.48 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Linux Mint (obraz ISO) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)