Lion w Mac App Store i 3D na iPadzie 3

Lion w Mac App Store i 3D na iPadzie 3

05.05.2011 13:55

Poglądowe wydania najnowszej wersji systemu Mac OS X 10.7 (Lion) są udostępniane przez Mac App Store od lutego. Według informacji pochodzących z wewnętrznych źródeł, Apple planuje rozprowadzać Mac OS X za pośrednictwem Mac App Store również po wydaniu stabilnego Liona.

Ten krok jest częścią strategii Apple, która ma na celu zmniejszenie obecności pudełkowych wydań oprogramowania na półkach sklepów. Jeśli system rzeczywiście trafi do Mac App Store, użytkownik będzie mógł kupić jego najaktualniejszą wersję z pominięciem kupna fizycznego nośnika ze sklepu Apple lub od dystrybutora.

Firma Apple małymi krokami posuwa się w stronę usunięcia fizycznych nośników na rzecz dystrybucji cyfrowej. Nie robi tego jednak tak drastycznie, jak miało to miejsce w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to Apple forsował odejście od dyskietek. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że ograniczona liczba płyt lub dysków USB z Lionem będzie dostępna w sklepach, dzięki czemu system będzie dostępny dla użytkowników korzystających z wolnych łącz oraz, co ważniejsze, użytkowników chcących aktualizować system z wersji 10.5 i starszych. Należy pamiętać, że obecnie Mac App Store dostępny jest jedynie dla wersji 10.6 (Snow Leopard) systemu.

Warto zauważyć, że dzięki sprzedaży płyt Apple prawdopodobnie uniknie oskarżeń o zmuszanie użytkowników do zakładania konta iTunes, które jest wymagane do korzystania również z Mac App Store. Z punktu widzenia firmy z Cupertino przekonywanie użytkowników do założenia konta poprzez elektroniczną sprzedaż najnowszej wersji systemu operacyjnego to czysty zysk — osoba posiadająca już konto będzie chętniej zaglądać do do sklepu iTunes, oraz do samego Mac App Store, ze sprzedaży w którym Apple zabiera 30% zysków. Cyfrowa dystrybucja systemu jest również korzystniejsza dla firmy z punktu widzenia ochrony przed piractwem. Mac App Store daje producentowi Liona pełną kontrolę nad liczbą sprzedanych kopii i pozwoli zapobiec powszechnej praktyce pożyczania płyt w celu instalacji systemu na wielu maszynach.

Poza zmianą dystrybucji systemu, wśród projektów rozwijanych w firmie Apple znajduje się już iPad trzeciej generacji. Według informacji podanych przez RCR Wireless kolejna odsłona tabletu ma posiadać trójwymiarowy wyświetlacz. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będzie wyglądać, ale w Hollywood już panuje trójwymiarowa gorączka i studia prześcigają się w przygotowywaniu materiałów 3D dla najnowszego iPada.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)