bDUphMrp
Logic Pro X ikona

Logic Pro X10.3.1

Pobierz program
wersja stabilna (Mac)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Logic Pro X to zaawansowane narzędzie dla muzyków, które pozwoli tworzyć utwory, edytować nagrania i miksować ścieżki. W programie znajdziemy ogromną kolekcję syntetycznych instrumentów, które mogą przyłączyć się do sesji nagraniowej, potężny edytor MIDI, a także efekty i sample do wykorzystania.

bDUphMrr

Praca z wieloma ścieżkami w Logic Pro X przypomina pracę z warstwami. Ścieżki można grupować w stosy i kontrolować zachowanie wielu jednocześnie, można także zbierać dźwięk z wielu źródeł i nagrywać w tym samym czasie kilka ścieżek. Sprytne narzędzia pozwalają modyfikować kilka parametrów jednym ruchem, a markery pozwalają eksperymentować z kolejnością sekcji utworu. Projekty są zapisywane automatycznie, dzięki czemu nie należy obawiać się utraty godzin pracy.

Narzędzia do produkcji w Logic Pro pozwalają dostroić fałszujące wokale i zmienić melodię śpiewu (Flex Pitch), a także manipulować tempem i czasem ścieżki z wokalem (Flex Time). Przy produkcji ścieżek perkusji można skorzystać z usług 28 wirtualnych perkusistów, z których każdy ma swój charakterystyczny zestaw instrumentów, lub stworzyć własny. Można tu sięgnąć po narzędzia do tworzenia akustycznych zestawów perkusyjnych lub elektronicznych bitów z automatu. Podobnie ma się sprawa z piecami i efektami do gitar – dzięki narzędziom do projektowania można stworzyć nie tylko własny efekt, ale także zaprojektować własny pedalboard. Przy pracy z klawiszami można sięgnąć po klasyczne syntezatory, znane z kawałków The Moody Blues, Pink Floyd, The Doors czy Deep Purple lub modelować własne brzmienia. Arpeggiator posłuży do zmiany jednego akordu w niemal orkiestrowy podkład, a ostateczne szlify syntezatorom mogą nadać wtyczki MIDI.

Przy tworzeniu można sięgnąć także po narzędzia modelujące wirtualną przestrzeń, w której odsłuchiwany jest utwór, efekty symulujące opóźnienia stereo i postarzające brzmienie oraz dowolnie modulować dźwięk. W bibliotece znalazło się 750 precyzyjnie samplowanych wirtualnych instrumentów, 1800 efektów i 4600 sampli (głównie elektroniczne i industrialne).

Logic Pro X może otwierać projekty Logic Pro 5 i nowszych, korzystać z wtyczek kompatybilnych z Audio Units (AU) oraz importować i eksportować pliki na potrzeby współpracy z Final Cut Pro X. Gotowe utwory można wysłać od razu na SoundCloud. Nie zabrakło możliwości wygenerowania nut dla partii różnych instrumentów, grup lub całego zespołu.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań2 992
Data aktualizacji28 mar 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Logic Pro X ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUphMrW
bDUphMsn