MacOSMultimediaObróbka i konwersja audioLogic Pro X
Logic Pro X ikona

Logic Pro X10.3.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Logic Pro X to zaawansowane narzędzie dla muzyków, które pozwoli tworzyć utwory, edytować nagrania i miksować ścieżki. W programie znajdziemy ogromną kolekcję syntetycznych instrumentów, które mogą przyłączyć się do sesji nagraniowej, potężny edytor MIDI, a także efekty i sample do wykorzystania.

Praca z wieloma ścieżkami w Logic Pro X przypomina pracę z warstwami. Ścieżki można grupować w stosy i kontrolować zachowanie wielu jednocześnie, można także zbierać dźwięk z wielu źródeł i nagrywać w tym samym czasie kilka ścieżek. Sprytne narzędzia pozwalają modyfikować kilka parametrów jednym ruchem, a markery pozwalają eksperymentować z kolejnością sekcji utworu. Projekty są zapisywane automatycznie, dzięki czemu nie należy obawiać się utraty godzin pracy.

Narzędzia do produkcji w Logic Pro pozwalają dostroić fałszujące wokale i zmienić melodię śpiewu (Flex Pitch), a także manipulować tempem i czasem ścieżki z wokalem (Flex Time). Przy produkcji ścieżek perkusji można skorzystać z usług 28 wirtualnych perkusistów, z których każdy ma swój charakterystyczny zestaw instrumentów, lub stworzyć własny. Można tu sięgnąć po narzędzia do tworzenia akustycznych zestawów perkusyjnych lub elektronicznych bitów z automatu. Podobnie ma się sprawa z piecami i efektami do gitar – dzięki narzędziom do projektowania można stworzyć nie tylko własny efekt, ale także zaprojektować własny pedalboard. Przy pracy z klawiszami można sięgnąć po klasyczne syntezatory, znane z kawałków The Moody Blues, Pink Floyd, The Doors czy Deep Purple lub modelować własne brzmienia. Arpeggiator posłuży do zmiany jednego akordu w niemal orkiestrowy podkład, a ostateczne szlify syntezatorom mogą nadać wtyczki MIDI.

Przy tworzeniu można sięgnąć także po narzędzia modelujące wirtualną przestrzeń, w której odsłuchiwany jest utwór, efekty symulujące opóźnienia stereo i postarzające brzmienie oraz dowolnie modulować dźwięk. W bibliotece znalazło się 750 precyzyjnie samplowanych wirtualnych instrumentów, 1800 efektów i 4600 sampli (głównie elektroniczne i industrialne).

Logic Pro X może otwierać projekty Logic Pro 5 i nowszych, korzystać z wtyczek kompatybilnych z Audio Units (AU) oraz importować i eksportować pliki na potrzeby współpracy z Final Cut Pro X. Gotowe utwory można wysłać od razu na SoundCloud. Nie zabrakło możliwości wygenerowania nut dla partii różnych instrumentów, grup lub całego zespołu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań3 547
Data aktualizacji28 mar 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Logic Pro X ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)