Logowanie do Dropboksa za pomocą konta Google? Odtąd to możliwe

Logowanie do Dropboksa za pomocą konta Google? Odtąd to możliwe

Logowanie do Dropboksa za pomocą konta Google? Odtąd to możliwe
17.10.2016 18:02, aktualizacja: 17.10.2016 19:49

Systematycznie odzwyczajamy się od procedury rejestracyjnej w serwisach internetowych opartej na uzupełnianiu danych i weryfikacji mailowej. Logowanie za pośrednictwem serwisów społecznościowych czy innych popularnych usług może być kolejnym gwoździem do trumny niekomercyjnego wykorzystywania poczty mailowej. Przykład? Za pomocą konta Google można już logować się do Dropboksa.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że przecież Google oferuje w ramach własnych usług bezpośrednią konkurencję dla Dropboksa, czyli Dysk Google. Nie przeszkodziło to jednak administracji tej pierwszej usługi na stworzenie możliwości rejestracji i logowania za pomocą danych przechowywanych na serwerach Google.

Obraz

Rejestracja nowego konta nie jest oczywiście możliwa, jeśli użytkownik posiada już konto Dropbox, w danych którego adres mailowy pochodzi z Gmaila. Wówczas wyświetlony zostanie komunikat, że konto już istnieje w serwisie i konieczne jest przejście standardowej procedury rejestracyjnej nowego konta.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą konta Google logować się do już istniejącego konta, do którego rejestracji posłużył adres z Gmaila. Co więcej, możliwa jest migracja na tę metodą logowania bez utraty danych, nawet jeśli mail pochodził od innego dostawcy usług mailowych. Wystarczy wprowadzić zmianę adresu w ustawieniach Dropboksa. Aplikacje usługi można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)