Longhorn Linux już w wersji beta

Longhorn Linux już w wersji beta

29.03.2011 14:46, aktualizacja: 29.03.2011 15:14

Wydano nakładkę graficzną na system Ubuntu wprowadzającą wygląd Windows Longhorn. Projekt Longhorn Linux dostępny jest już w wersji beta.

O systemie Windows Longhorn słyszało zapewne wielu internautów. To niezrealizowany projekt Microsoftu, który miał stać się następcą systemów Windows XP i Windows 2003. Projekt po wielu zmianach został wykorzystany do rozwoju Windows Vista, który notabene skorzystał także z nazwy Longhorn jako nazwy kodowej. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że powstała nakładka graficzna na Linuksa na bazie projektu Longhorn. Wydano wówczas wersję Milestone Beta 4 Longhorn Linux na Ubuntu. Teraz natomiast ukazała się wersja beta nakładki graficznej, z instalatorem, który znacznie ułatwia proces odmieniania wyglądu Linuksa.

Oprócz pulpitu z opcjonalnym paskiem bocznym możemy skorzystać z nowych motywów Aero, ikon i czcionek Windows, odmienionego menadżera zadań Nautilus-Elementary, a także widżetów wyświetlanych na pulpicie. Twórcy projektu przestrzegają przed mogącymi wystąpić błędami podczas instalacji Longhorn Linuksa, który jest dostępny w fazie rozwojowej. Użytkowników Ubuntu zapraszamy również do zapoznania się z artykułami na temat zmiany wyglądu systemu na wzór Mac OS X. Longhorn Linux Transformation Pack w wersji beta można pobrać ze stron lhlinux.org.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)