Lotto przez Internet może ruszyć w każdej chwili, czeka tylko na ustawę

Lotto przez Internet może ruszyć w każdej chwili, czeka tylko na ustawę

05.02.2015 15:09

Lata mijają, a Polacy by zagrać w Lotto czy którąś z gier Totalizatora Sportowego nadal muszą wychodzić z domów lub korzystać z usług pośredników, którzy obsłużą zakłady za odpowiednią opłatą. Od dwóch lat czekamy na nowelizację ustawy hazardowej, która ma umożliwić zawieranie zakładów przez Internet.

Od kiedy ostatnio pisaliśmy o planach zmian w ustawie hazardowej, dokument przeszedł długą drogę. Projekt trafił do Sejmu dopiero w czerwcu ubiegłego roku. Po zatwierdzeniu na tym szczeblu trzeba było przekazać go wyżej – Komisja Europejska musiała sprawdzić jego zgodność z prawem obowiązującym w Unii. Szczęśliwie Bruksela uznała, że zmiany można wdrożyć, mamy więc gotową nową ustawę hazardową, którą trzeba tylko uchwalić i już będzie można grać w Lotto bez wychodzenia z domu i ponoszenia dodatkowych opłat.

Obraz

Wiceminister finansów zapewnił, że teraz projekt ma wysoki priorytet i obecny rząd chce jeszcze w swojej kadencji zakończyć prace z nim związane. Trzeciego lutego miało miejsce jego pierwsze czytanie i przed kolejnymi wyborami zostanie uchwalona. Oznacza to, że jeszcze w tym roku możliwe będzie kupowanie losów w grach Totalizatora Sportowego oficjalną drogą przez Internet. Nad projektem ma czuwać szef sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś.

Totalizator Sportowy jest już przygotowany. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie gier w Sieci, spółka czeka tylko na odpowiednie prawo. Państwowy monopolista w grach liczbowych na razie ma z Internetu same straty, głównie z powodu serwisów podszywających się pod niego.

Ostatnio Totalizator Sportowy ostro walczy z Lottolandem, reklamowanym wizerunkiem samego Pana Lotto (Ryszarda Rembiszewskiego), prowadzącym zakłady bukmacherskie. Serwis nie skreśla bowiem numerków na losach grających, a jedynie obstawia liczby. Reklamy pojawiają się nawet na stronach o dobrej reputacji, jak serwisy Polskiego Radia. Do prokuratury wpłynęły już dwa zawiadomienia, wysłane przez Totalizator Sportowy – jedno dotyczy nielegalnego działania, drugie wykorzystania zastrzeżonych znaków Lotto. Służby Celne również interesują się Lottolandem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)