Lotus Symphony 3.0 już stabilny

Lotus Symphony 3.0 już stabilny

23.10.2010 16:40, aktualizacja: 23.10.2010 16:52

Firma IBM udostępniła finalne, stabilne wydanie swojego darmowego, wieloplatformowego pakietu biurowego — Lotus Symphony.

Pakiet oparty jest na popularnym OpenOffice.org i składa się z trzech głównych aplikacji: Documents (edytor tekstu), Spreadsheets (arkusz kalkulacyjny) oraz Presentations (aplikacja do tworzenia prezentacji). Stabilne wydanie pakietu trafiło do rąk użytkowników po prawie roku testów.

Niektóre komponenty Lotus Symphony, jak silnik tworzenia wykresów, zostały napisane od nowa. Dodano obsługę skryptów VBA, obiektów OLE z Office 2007 oraz standardu ODF 1.2, a w dokumentach obsługę zagnieżdżonych tabel, autotekstu i nowych typów pól tekstowych. Interfejs zyskał nowe paski boczne i możliwość własnoręcznego układania narzędzi na paskach. Galeria zasobów dostarczanych z pakietem została rozszerzona przez dodanie nowych clipartów, szablonów dokumentów, wizytówek i etykiet, układów stron prezentacji, animacji, czcionek, typów wykresów i wektorowych obiektów graficznych. Słowniki poprawnej pisowni można pobrać dla 22 języków, w tym dla polskiego.

Ponadto wersja 3 pakietu zawiera wiele udoskonaleń, na przykład poprawiony antyaliasing, lepszą obsługę eksportu dokumentów do formatu PDF, zwiększony limit rozmiaru arkusza kalkulacyjnego oraz możliwość otwierania dokumentów w nowych oknach i przełączania między nimi (w obrębie programu) z użyciem skrótu klawiszowego.

IBM Lotus Symphony można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Pakiet dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)