AndroidBezpieczeństwoInne programy do zabezpieczeńLumen Privacy Monitor
Lumen Privacy Monitor ikona

Lumen Privacy Monitor2.2.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Lumen Privacy Monitor to aplikacja stworzona na potrzeby analizy bezpieczeństwa innych programów zainstalowanych w smartfonie. Na bieżąco sprawdza jakie dane analityczne są przez nie przesyłane, informując w efekcie użytkownika o ewentualnym wycieku prywatnych danych.

Użytkownik nie musi przy tym poświęcać wiele czasu na konfigurację. Po uruchomieniu programu i jego działania w pierwszej z zakładek, niezbędne będzie jedynie zaakceptowanie uprawnień, których wymaga. Aplikacja utworzy w efekcie połączenie VPN, przez które przepuszczać będzie ruch sieciowy telefonu, zbierając informacje o pozostałych programach, które być może robią to w niekontrolowany sposób.

Pozostałe zakładki w programie pozwalają na bieżąco śledzić zbierane informacje. Prezentowane są w nich dane zarówno w formie tabelarycznej, jak i czytelnych wykresów, które obrazują rodzaj przesyłanych informacji. Analizując je, mamy możliwość sprawdzenia, czy rzeczywiście aplikacje wysyłają na serwery firm trzecich wyłącznie pożądane przez nas dane analityczne.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań559
Data aktualizacji22 lut 2019
Rozmiar pliku0.18 MB
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Lumen Privacy Monitor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)