Najbardziej piracone filmy 2013 roku

Wraz z końcem roku 2013, serwis TorrentFreak opublikował rankingi filmów, i seriali, które były najchętniej przez nas pobierane z sieci p2p.

Największą popularnością w minionym roku cieszył się „Hobbit: Niezwykła Podróż”, film ten zarobił mniej niż trzeci w zestawieniu „Iron Man 3”, a jego wynik wynoszący 8 400 000 pobrań pozwoliłby mu rok temu na zajęcie zaledwie 3 lokaty. Z kolei trzecia część przygód Iron Mana zarobiła najwięcej, i poprawiła o jedną lokatę zeszłoroczny wynik „The Avengers”- innego filmu na motywach komiksów Marvela. Ostatni w zestawieniu film, „World War Z”, cieszył się podobnym zainteresowaniem internautów, jak rok temu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1, a przedostatni „Kac Vegas 3”, jak „Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów”. Cała dziesiątka uzyskała wynik 74 700 000 pobrań, i jest to wynik o 3 miliony gorszy od zeszłorocznej dziesiątki- czy to za sprawą malejącego zainteresowania siecią BitTorrent, czy może same filmy były słabsze, ciężko powiedzieć.

W tym roku pojawił się również ranking najchętniej pobieranych seriali. Pierwsze miejsce obroniła „Gra o Tron”, która poprawiła swój zeszłoroczny wynik o ponad 1,6mln pobrań. Serial „Breaking Bad” awansował z piątego miejsca, na drugie, a „The Walking Dead” z szóstego na trzecie. Dexter spadł z miejsca drugiego na piąte, a „Teoria wielkiego podrywu” (The Big Bang Theory) z trzeciego na czwarte. Warto wspomnieć, że „Teorie wielkiego podrywu” ściąga z sieci sześciokrotnie mniej osób niż wynosi średnia liczba osób oglądających serial w telewizji. Całą dziesiątkę pobrano 32 700 000 mnl razy, co daje wynik lepszy o 4 mln od zeszłorocznego.

Najbardziej piracone filmy 2012 roku